Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yarın Ukrayna'nın Dinamo Kiev takımıyla yapacakları karşılaşmanın sadece kendileri için yok Türkiye için kayda değer olduğunu söyledi.

Kiev'de takımın konaklayacağı otelde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Orman, her şeyden önce Türk halkını ve Beşiktaşlıları memnun etmek istediklerini belirterek, "Ülkemiz açısından kayda değer bir rastlama." dedi.

Dinamo Kiev'i alt etmek istediklerini aktaran Orman, "Kuvvet bir muhalif, Kiev de istiyordur. İnşallah kalbimizdeki netice olsun. Skor hiç fark etmez, şampiyon gelelim yeter." diye konuştu.

Gruptan çıktıkları takdirde maddi kazançtan fazla prestij elde edeceklerine dikkati çeken Orman, şunları kaydetti:

"Geldiğimiz zamandan beri hep söylüyoruz. Avrupa'da başarılı, dünya kulübü Beşiktaş'ı oluşturmak istiyoruz. adım adım o planda gidiyoruz. Üzerine koya koya geldik. Slaven hocayla yaptığımız maçlarda da Şenol hocayla yaptığımız maçlarda da buna çok yük verdik. İnşallah çok daha ileri gideceğiz."

Grupta üstteki tura çıkmaları için yarınki karşılaşmayı kazanmaları gerektiğini anlatan Fikret Orman, "Kesinleşmesi için yenmemiz gerekiyor. Birliktelik halinde öteki maçın sonucuna görmek gerekli." ifadelerini kullandı


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigBeşiktaş