Yeni bir Amrabat doğuyor!

Noureddine Amrabat'ın kardeşi Sofyan, Eredivisie'de kendini göstermeye başladı. 

Utrecht forması giyen 1996 doğumlu orta saha, Hollanda'Nın NOS televizyonuna bir röportaj verirken abisi Noureddine'in kendisine olan desteğinden bahsetti. 

Bart Ramselaar'ın PSV'ye transferiyle birlikte ilk 11'de oynamaya başlayan 20 yaşındaki oyuncu, "Şu anki durumdan memnunum. Böyle sürdürmek istiyorum. Hocam Erik deri Hag bana çok asistan oluyor. Geçen sezon eksik oynadığımda bile bana yardım oluyordu" diye konuştu. 

Şimdilerde Watford City'de forma giyen abisi Noureddine Amrabat hakkında da konuşan Sofyan, "O, benim en büyük hayranım. Ben de onun o kadar. Tüm maçlarımı peşine düşüp takip ediyor. sonra geri dönüp nerelerde hata yapmışım onları tartışıyoruz. Fazla fazla eleştiri yapıyor lakin bu benim iyiliğimi istediği için. Her hafta sonuna kadar mücadele etmem gerektiğini söylüyor. O daha çok bir kanat oyuncusu lakin box to box orta saha dedikleri türde bir futbolcuyum. Atak oyuncuları genelde genelde kendileriyle daha fazla meşgul oluyorlar. Benim gibi orta sahalarda ise büyük devlete ait daha kolay görebiliyor" ifadelerini kullandı. 

Bu sezon Utrecht ile 15 maçta tayin bölge Faslı oyuncu gol atma başarısı gösteremezken 3 asist kaydetti. 


İlgili: Futbol Dünya'dan Futbol
Anahtar Kelimeler:
yeni bir amrabat doğuyor! futbol