Geçtiğimiz sezon menajer Jose Mourinho ile yaşadığı tartışmayla gündeme oturan Chelsea'nin eski doktoru Eva Carneiro, mahkemelik olduğu Londra kulübünden ayrıldıktan sonra vefat tehditleri aldığını söyledi.

Londra'da kendisine ait özel klinikte çalışmalarını sürdüren Carneiro, Chelsea'nin kendisinden özür dilemesine karşın sosyal medya üzerinden hâlâ saldırıya maruz kaldığını belirterek, "kimliği süresiz korkaklar" olarak nitelediği bu saldırganlar hakkında adalet yoluna başvuracağını dile getirdi.

48 yaşındaki hekim keza, futbol dünyasının cinsiyet üzerinden ayrımcılığa aleyhinde yeteri değin sesini yükseltmediği görüşünde. Son dönemde ayrımcılığa aleyhinde bir farkındalık oluştuğunu kabul eden Carneiro, "Futbolda ırkçılığa veya anti-semitizme son yıllarda manâlı tedbirler alınıyor. Ama aynı hassasiyeti cinsiyet ayrımcılığı konusunda göremiyoruz." diye konuştu.

Geçtiğimiz sene Ağustos ayında oynanan Chelsea-Swansea maçı esnasında sakatlık geçiren Eden Hazard'ı çare etmek için oyun alanına giren Eva Carneiro, maç sonrası menajer Jose Mourinho tarafından "futbol kurallarını bilmediği" gerekçesiyle eleştirilmişti.

Chelsea'nin sonra oynadığı karşılaşmalarda Mourinho'nun kulübeye almadığı Carneiro, eylül ayında Londra kulübünden ayrılarak keza Mourinho'ya hem de Chelsea'ye karşı dava açmıştı. (Ntvspor)


İlgili: Futbol İngiltere LigiChelsea