Van Persie uyardı!

Hollandalı yıldız, altyapısından yetiştiği Feyenoorda karşısında kariyerinde ilk olarak deplasmanda bir maça çıkacak. böylece son derece heyecanlı olan RvP, aynı zamanda takım arkadaşlarını da alışkın olduğu De Kuipin atmosferi konusunda uyardı.

Kendilerini fazla zorlu bir 90 dakikanın beklediğine dikkat çeken deneyimli forvet, “İstanbuldaki 1-0 galibiyeti unutmamız lüzum. Bu kez çok öbür bir mücadele olacak. Feyenoord taraftarları çok ateşli. Takımlarına destekleri bir lahza olsun bitmiyor. Zaten bu sezon aldıkları iç saha sonuçları da besbelli” diye konuştu.

‘Kuyt bizi iyi tanıyor

Robin van Persie keza Feyenoord Kaptanı Dirk Kuytın kendilerini mükemmel tanıdığını da söyledi. Hollandalı oyuncu, “Daha önceki maçlarda kalitemizi gösterdik, Manchester Unitedı güzel bir oyunla yendik. Bir üst tura çıkma konusunda manâlı bir avantaja sahibiz. Bizim açımızdan engebeli bir atmosfere sahip olsa da, kendi futbolumuzu ortaya koyup motivasyonumuzu kaybetmezsek, De Kuipden istediğimiz sonuçla ayrılabiliriz” ifadelerini kullandı. 

Oynamayı çok istiyor

Dick Advocaat, ilerleyen yaşı nedeniyle Robin van Persieyi muhtemel olduğunca haftada 1 defa sahaya sürmek istiyor. RvP de hocasının bu kararına hürmet duyuyor. Fakat 33 yaşındaki futbolcu, yarınki mücadelede sahada olmayı fazla istiyor.

Van Persie bu isteğini, “Manchester ve Zorya aleyhinde istirahat etmek bana iyi geldi. Ancak bu kere ben de sahada olmak istiyorum” sözleriyle Dick Advocaata iletti. Tecrübeli çalıştırıcının bu ricası kabul ederek kritik mücadelede RvPyi 11de görevlendirmesi bekleniyor.


Fanatik


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçe