van Persie oynamak istiyor!

Advocaat, Van Persieden daha iyi davranmak için öğrencisini Avrupa maçlarında dinlendiriyordu. Fakat Hollandalı yıldız, eski takımı Feyenoorda aleyhinde forma giymek istediğini hocasına iletti.

Sezona sakatlıklarla boğuşarak başlamıştı. Hollandalı yıldız, Avrupa Liginde Feyenoord ile İstanbulda oynanan grup maçında 77de oyuna dahil olarak sahalara dönüş yapmıştı.

sonradan ağır ağır formunu yükselten RvP, takımın vazgeçilmezlerinden biri oldu. Advocaat, öğrencisinden daha artı verim edinmek için İstanbuldaki Manchester United mücadelesinden itibaren, Avrupa Ligi maçlarında kendisini dinlendirme kararı aldı. Deneyimli çalıştırıcı, bu kararı Van Persie ile birlikte verdiklerini açıkladı. ManU ve Zorya mücadelelerinde değiştirme bekleyen 33 yaşındaki forvet, Feyenoordla perşembe günü oynanacak mücadelede sahada olmak istiyor.

‘Onları iyi tanıyorum

Tecrübeli futbolcu bu isteğini hocasına iletti. Van Persie, “Manchester ve Zorya karşı dinlenmek bana iyi geldi. Ama Feyenoord maçı Avrupadaki kaderimizi belirleyecek. İşi ardına kadar getirdik. Bu defa ben de sahada elde etmek istiyorum. Feyenoordu iyi tanıyorum. bu nedenle oynamam, ekip açısından üstünlük olur” ifadelerini kullandı. Dick Advocaat, öğrencisinin bu talebine olumlu yaklaşsa da son kararını hafta içerisindeki idmanlardan sonradan verecek. (Fanatik)


İlgili: Futbol Uefa Avrupa LigiFenerbahçe