Trabzonspor'dan özür diledi!

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Ümit Özat, zorlu bir maç oynadıklarını söyledi.

Adanaspor'un kişisel olarak iyi oyunculardan kurulu bir takım olduğunu ama yeni bir araya gelmenin sıkıntısını yaşadıklarını dile getiren Özat, şunları açıklama etti:

"Zorlu bir maç olacağını ve rakibimizin can havliyle oynayacağını biliyorduk. Oyuncularımın çarşamba gününden kalan yorgunlukları, maçı daha da zorlama bir ışık halkası getirdi. sonuç olarak manâlı olan kazanmayı anlayışlı olmak. Kötü oynarken de kazanabiliyorsanız bu kayda değer."

Gençlerbirliği Teknik direktörü Ümit Özat, Adanaspor galibiyeti sonrası yayıncı kuruluşa da açıklamalarda bulundu. 

Özat, geçen hafta Trabzonspor maçında Uğur Çiftçi'nin gördüğü kırmızı kartla ilgili verdiği tepki için de bordo mavili camiadan özür diledi ve "Geçen hafta kırmızı karta çok hezeyan etmiştim. O yüzden Hem Fırat hocadan hem de Trabzonspor camiasından özür diliyorum. Biz saha kenarında bazen olayları sıcağı sıcağına değerlendiremeyebiliyoruz" dedi.

2-0'lık galibiyeti de değerlendiren Özat, "Adanaspor kişisel anlamda iyi oyunculardan kurulu bazı. Ama yeni oyunculardan bir araya gelmenin sıkıntısını yaşıyorlar. Oyuncularımın belki çarşamba günü oynadığımız Türkiye Kupası maçının yorgunluğunu hissettik. Ama galip gelmek önemliydi ve kazandık. Final paslarında daha tedbirli olsak çok daha ayrı kazanabilirdik. Sonra çift santrafora döndük. Bunu önce yapsaydık belkide daha iyi bir Gençlerbirliği izletebirdik. Lakin netice itibariyle kazandığımız için mutluyuz" ifadesini kullandı.


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigTrabzonsporGençlerbirliği