Trabzonspor'da sıcak gelişme!

 

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın 0-0'lık Gençlerbirliği beraberliğinin gerisinde istifa kararı aldığı ancak başkan Muharrem Ressam ile yaptığı görüşme sonrası şimdilik göreve devam kararı aldığı ortaya çıktı.

Gençlerbirliği ile oynanan Spor Toto Süper Lig karşılaşmasında 0-0'lık sonuç ile ayrılan Trabzonspor'da, Ersun Yanal'la ilgili sıcak gelişmeler yaşandı. Maçın arkasından yayıncı kuruluşa konuşmayan ve başkan Muharrem Artist ile konuşan Ersun Yanal, böylece basın toplantısına da epeyce geç katıldı. Deneyimli hocanın istifa kararı aldığı ve başkanla yaptığı görüşmede bu kararını ilettiği bildirildi. 

Yanal, Muharrem Sanatçı ile gerçekleştirdiği kısa görüşmede, Başkan'a "Koşul apaçık. İstiyorsanız bırakayım." dedi. Başkan ise, "Biz daha önceki kararımızın arkasındayız. sonuna kadar devam edeceğiz" cevabını verdi. 

Başkanla yaptığı röportaj sonrası keza basın toplantısına çıkıp, gazetecilere, "Birazcık daha dayanıklılık" diyen Ersun Yanal, yayıncı kuruluşa da açıklamalarda bulundu.

Ayrılık her an gerçekleşebilir

Ersun Yanal az önce görevi bırakmasa da önümüzdeki günlerde ayrılık ihtimalinin ciddi bir seçenek olabileceği artık yüksek sesle konuşuluyor. Trabzon'da hafta içerisinde bu konuda sıcak gelişmelerin olması bekleniyor.     

54 yaşındaki hoca, Trabzonspor ile bu sezon 12 resmi lig karşılaşmasında 3 galibiyet alabildi. Bordo-Mavili ekip, bu karşılaşmalarda 7 gol atarken 15 gol yedi.


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigTrabzonspor