Trabzonspor'da her yol ona çıkıyor!

NDoye, Muhammet Demir ve Jun Suk... Trabzonspora hiçbiri katkı sağlayamadı, Bordo-Mavililer 12 haftalık lig sürecinde yalnızca 7 gol attı. Skor üretme konusunda tarihinin en kısır dönemlerinden birini yaşayan Kasırga, devre aralarında mutlaka bir golcü alacak.

Teknik direktör Ersun Yanal bu konuda yönetimle görüşürken, “Alacağımız oyuncu iyi olmalı” dedi ve ekledi:

“Ligi tanıyan ve harmoni sorunu yaşamayacak bir futbolcu aktarma etmeliyiz. Kaybedecek zamanımız yok. Geldiği gibi kısa zamanda takıma katkı sağlamalı. Hem hava toplarında etkin olmalı keza de cinayet sahasındaki son vuruşları iyi yapabilmeli.”

Kweukenin Rize ile 5 yıllık yeni anlaşma imzalamasının arkasından bu defteri iyice kapatan Trabzonspor, gözünü Hugo Rodallegaya çevirdi. Nitekim Ersun hocanın belirlediği kriterleri karşılayan ve transferi olası olan Süper Ligdeki tek forvet şayet de o. 

Sözleşmesi bitiyor

Sezon başında da gündeme gelen Rodalleganın kulübüyle olan sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Yani Akhisar bu futbolcudan para kazanmak istiyorsa, Ocak ayında satmak zorunda. Huysuz takdirde 31 yaşındaki Kolombiyalı sezon sonu bedavaya istediği kulübe gidebilecek. Bu durumu göz önünde bulunduran Bordo-Mavili yönetim, Ersun Yanaldan onaylama aldıktan sonradan Akhisarın kapısını çalmaya hazırlanıyor.

1.2 milyon Euro alıyor

Akhisar Belediyesporda ikinci senesini geçiren Hugo Rodallega, takımın hem yıldızı keza de en çok kazanan ismi. 31 yaşındaki Kolombiyalı futbolcu, Ege ekibinden yıllık 1.2 milyon Euro (4.3 milyon TL) aidat alıyor. Trabzonsporun, başarılı golcüyü razı etmek için 1.5 milyon Euro gibi bir rakamı gözden çıkartacağı öğrenildi. Daha önceki senelerde forvetlere bahşedilen maaşlar gözönüne alındığında, bu aidat hiç de çok değil. 

Fanatik


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigTrabzonspor