"Sevilla ve Barcelonada kayda değer işler yaptım. Tabii ki hiç bir şey çok basit olmuyor. Şimdiki amacım ise adeta bir bütün olduğumuz taraftarımızla birlikte Beşiktaşın tarihine geçirmek.”

Sezon başında Katalan devi Barcelonadan takıma kazandırılan Adriano Correia, Beşiktaş Dergisinin Aralık ayı sayısına özel açıklamalarda bulundu. Brezilyalı futbolcu, Siyah-Beyazlı taraftarlarla arasındaki olumlu havadan takımındaki hedeflerine kadar çoğu konuda konuştu. İşte Adrianonun sözleri;

‘Barçada olumlu işler yaptım

“Hem Sevillada ayrıca de Barçada olumlu işler yaptım Bugün geriye doğru dönüp baktığımda futbol açısından memnun etme olmuş bir Adrianoyu görüyorum. Natürel ama hiç bir şey fazla basit olmuyor. Şimdiki amacım ise yaklaşık olarak bir tüm olduğumuz taraftarımızla birlikte Beşiktaşın tarihine dinmek.”

‘Tribünler beni de etkiliyor

“Fazla kısa zamanda taraftarın sevgisini kazanabildiğimi hissediyorum. Özellikle Rize maçında attığım golden sonradan sosyal medyada hakkımda yapılan şakalar fazla hoşuma gitti. Bir polisin bana fazla hızdan ceza kesmesi gibi. Sahiden de tribünlerden gelen o kolektif ruh beni fazla etkiliyor ve belirli olun birçok süre onlar ‘vur demeden önce kaleyi hedeflemeyi ve mümkün olduğunca rakip kaleye şut yollamayı maç esnasında aklımdan hiç çıkarmıyorum.”

‘Fener derbisiyle netleşecek

“Fenerbahçe ile oynayacağımız maçın sonucuyla bundan böyle ligin fotoğrafı daha da netleşecektir. Natürel bu maç haricinde de Beşiktaş olarak daha çok dikkatli olmamız ve puan kaybetmememiz gerekiyor. geriye baktığımda keşke bir takım kaybettiğimiz puanları telafi edebilseydik diye de düşünüyorum fakat yapacak bir şey değil. Hatalarımızdan ders çıkaracağız.”


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigBeşiktaş
Anahtar Kelimeler: