Takımdan yönetime tam destek!

Galatasaray Yönetimi, aktarma isteyen teknik direktör Jan Olde Riekerinkin talebini yerine getirmek için farklı bir yönteme kullanmak zorunda kaldı... UEFAnın finansal kriterleriyle başı dertte olan Sarı-Kırmızılı kulübün, ödeme sıkıntısı çektiği futbolcularına acayip bir doküman imzalattırdığı öğrenildi.

Daha önce Türk futbol kamuoyunun bildiği dilekçe şu şekilde oluyordu: Futbolcular kulüp menfaatini de düşünerek, “Alacaklarım yoktur, ödemelerimi kulüpten tahsil ettim” belgesine imza atarak, kulüplerini UEFA ve FİFAya aleyhinde rahatlatıyorlardı. Bu Nedenle yönetimin transfer yapmasına izin çıkıyordu.

Yönetimin eli rahatladı

Eylül ayından beri ödemelerde sıkıntı yaşayan Galatasaray Yönetimi bu kere oyuncuların önüne değişik bir doküman koydu. Futbolcular üstünde, “Ödemelerimi henüz tahsil edemedim. Alacaklarımın Ocak ve Şubat aylarında ödenmesini kabul ediyorum” yazılmış kağıda imzalamak durumunda kaldı.

Özellikle yüksek vergi alan yıldız oyuncuların, hatta tüm yabancıların bu belgeyi kabul etmeleri karşı yönetimin oldukça rahatladığı ve devre arası aktarma için çalışmalara başladığı ifade ediliyor.

Fanatik


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigGalatasaray