''Takım ruhunu ortaya koyacağız''
 TFF 1. Lig'de 17 Eylül Cumartesi günü Şanlıurfaspor'u konuk edecek Göztepe'nin teknik direktörü Okan Buruk, "Daha artı konsantre olup inşallah taraftarımızla Şanlıurfaspor maçını galip gelmek istiyoruz." dedi.

Okan Buruk, gazetecilere yaptığı açıklamada, ligin birincil haftalarında zor fikstürlerinin olduğunu, yeni bir ekip olmalarına rağmen ekip olma yolunda kayda değer adımlar attıklarını söyledi.

Takımın uyumu anlamında ilk haftaların daha güç olmasını beklediklerini kaydeden Buruk, şöyle konuştu:

"Ilk 2 maçın fazla olumlu geçmesi bizi natürel oysa fazlasıyla ümitlendirmişti. Balıkesirspor maçında ise ilk 30 dakikalık bölümde gösterdiğimiz iyi oyun ikinci yarıda fazla istemediğimiz bir görüntüye döndü. Herkesin çok pozitif puan kaybettiğini görüyoruz, ligin daha başındayız. Bu kaybettiğimiz 3 puan bizi üzse de yeniden ayağa kalkıp tekrar bir maça hazırlanmamız gerektiğinin bilincindeyiz."

Buruk, bu haftaki Şanlıurfaspor karşılaşmasının kendileri için çok manâlı olduğunu belirterek, "Ekip olarak tekrar ruhumuzu ortaya koyacağız. Daha pozitif konsantre olup inşallah taraftarımızla Şanlıurfaspor maçını galip gelmek istiyoruz. Maç sonu beraber sevindiğimiz tabloyu her tarafta meydana getirmek istiyoruz. Balıkesirspor deplasmanında taraftarımızın fantastik bir desteği vardı benzer desteğin Şanlıurfaspor maçında da sürmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Herkesin Kurban Bayramı'nı kutlayan Okan Buruk, aktarma döneminde birçok futbolcu ile görüştüklerini, Balıkesirsporlu Bekamenga'nın da kendi listelerinde olduğunu oysa kendilerinin ilk tercihinin kadrolarına dahil ettikleri Adis Jahovic olduğunu sözlerine ekledi.