Stramaccioni'den flaş Sneijder açıklaması!

Bir dönem Serie A ekiplerinden Inter'de teknik direktörlük görevinde bulunan Andrea Stramaccioni Inter ve Galatasaray'ın yıldızı Wesley Sneijder hakkında çarpıcı talimat yaptı.

Inter geliş hikayesini anlatan Stramaccioni şunları söyledi:

"Bana Inter'in yeni hocası sensin dedi"

Moratti beyaz bir not defteri çıkardı ve Inter'i nasıl oynatacağımı çizmemi istedi. Ona düşündüğüm her şeyi söyledim. Moratti bunun üzerine bana, 'Inter'in yeni hocası sensin. Başkalarının ne dediği umurumda değil' dedi.

"Yalnızca çıkartmalarda gördüğüm oyuncular vardı"

Soyunma odasına girerken kapıyı açmakta hayli zorlandım. Kapıyı birkaç defa ittim oysa birisi bunun kayan kapı olduğunu söyledi. İçeri girdiğimde daha önce sadece çıkartmalarda gördüğüm oyuncular vardı; Wesley Sneijder, Diego Milito, Javier Zanetti, Esteban Cambiasso, Dejan Stankovic ve Julio Cesar.

"Sneijder neredeyse ofisin kapısını kırıyordu"

Sezonun birincil yarısını 2. sırada tamamlamıştık oysa daha sonra iki kayda değer şey oldu. Bunlarda ilki; Walter Samueli Diego Milito, Stankovic ve Palacio gibi kilit oyuncularımın sakatlanmasıydı. Diğeri de Wesley Sneijder. Kulüp Sneijder'i satış istiyordu oysa o bunu kabul etmedi. Kulüp de bana Sneijder'i kadro dışı bırakmamı söyledi. Bunu söylediğimde Sneijder adeta ofisin kapısını kırıyordu. Ben de hiçbir şey yapamıyordum. Kulübün kararı kesindi ve bunu Wesley de biliyordu. Halbuki benim ideal 10 numaram oydu ve anlaşıyorduk. Wesley uzun bir vakit forma giymedi ve sonradan Galatasaray'a gitti.

(Yeni Şafak)


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigGalatasaray
Anahtar Kelimeler:
ekonomi basın emlak güncel sağlık