“Ne antrenmanda varsın ne maçta, geldiğinden beri bu takıma hiç katkın yok. Bu halin seni hiç rahatsız etmiyor mu? Derdin nedir, bu halin nedir!”

Fenerbahçe'de sezonun transferdeki ene büyük hayal kırıklığı olan Gregory van der Wiel, kupada Gençlerbirliği aleyhinde bulduğu forma şansını da kötü kullandı. 1.5 ay aradan sonra sahaya çıkan Hollandalı futbolcu, tekrar tel tel döküldü.

'HİÇBİR FAYDAN YOK'
Teknik direktör Dick Advocaat, bir süredir fizik-kuvvet idmanlarıyla performansını arttırma uğraşı verdiği Van der Wiel'in bu soluk halini görünce çılgına döndü. Tecrübeli çalıştırıcı, vatandaşına maçtan sonra herkesin gözü önünde Hollandaca bağırdı çağırdı!

Dick Advocaat'ın, "Ne antrenmanda varsın ne maçta. Sana verdiğim şansları kullanamıyorsun. Geldiğinden beri bu takıma hiçbir katkın yok. Bu halin seni de rahatsız etmiyor mu? Açıkçası beni fazla ediyor. Yine gezip durdun, yardımsever hiçbir şey yapmadın. Futbolu mu unuttun söyle bana. Derdin nedir, bu halin nedir!" diyerek Van der Wiel'i fırçaladığı öğrenildi.

KUPADA DA DÖKÜLDÜ; İŞİ BİTTİ!
Fazla çalıştığını ve formayı Şener'den kapacağını iddia eden Van der Wiel, G.Birliği aleyhinde yokları oynadı. Fenerbahçe yönetimi, Hollandalı futbolcudan devre aralarında kendisine kulüp bulmasını istemiş, menajeri Mino Raiola'yı İstanbul'a çağırmıştı.

CEZA SOLDA SIFIR
Model sevgilisi Rose Bertram ile birlikte katolog çekimleri için izinsiz İsviçre'ye dışarı giden Gregory van der Wiel'e 75 bin euro cinayet kesilmişti. Van der Wiel'in, Hollandalı futbolcular Demy de ZeEuw ve Eljero Elia ile birlikte kurduğu spor giyim markası için gerçekleştirilen çekimlerden fazla önemli bir gelir elde ettiği öğrenildi. (Fotomaç)


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçe