''Sahada konuşacağız''

Beşiktaş yönetimi,F.Bahçe derbisi öncesi gösterişli direktifler yapmama konusunda us birliğine vardı.

Bu kararın alımasının iki nedeni var. İlki; takımda gereğinden artı baskı oluşturmamak. İkinci ve en önemlisi ise G.Sarayda derbi öncesi gösterişli konuşup Kadıköyde hüsran yaşamış Özbek ve Riekerinkin durumuna düşmemek.

LİGDE hafta sonu deplasmanda ezeli rakibi F.Bahçe ile karşılaşacak olan Beşiktaşta idare bu karşılaşmaya kadar muhtemel olduğunca ketum bir konuşma sergileyecek. 2004-05 sezonunda tarihe geçen 4-3lük zaferin arkasında Kadıköyde F.Bahçeyi deviremeyen siyah-beyazlılar bu istatistiği bu yıl tarihe gömmek istese de bu konuda idare mümkün olduğunca konuşmama kararı aldı. 
 
11 YILLIK ÖZLEM
 
SEZON başından bu yana hiçbir takımla polemiğe girmeyen, yalnızca hedefleri yolunda ilerleyen siyah-beyazlılar sahada sergilediği futbolla da tüm kamuoyunu takdirini kazanırken yönetimin bu kararı almasının aşağı ise iki esas etmen bulunuyor. İlki F.Bahçe ile derhal ardındaki oynanacak kritik Dinamo Kiev maçı düşünülerek takımı motive etmeye çalışırken strese sokmamak. İkincisi ve en önemlisi ise öteki bir ezeli muhalif G.Sarayın yaşadığı duruma düşmemek. 
 
G.SARAYDA başta başkan Dursun Özbek ve teknik direktör Jan Olde Riekerink F.Bahçe maçı öncesi yaptıkları açıklamalarda 17 yıllık hasretin bu sene biteceği vurgulayarak iddialı konuşmuşlardı. Ancak Kadıköyde sezonun en silik futbollarından birini ortaya koyan sarı-kırmızılılar sahadan tekrar yenilgiyle ayrılırken, ezeli rakibine karşı deplasmandaki kazanamama serisi 18 maça çıktı. 
 

BÜTÜN bunlar göz ö nüne alındığında Kadıköye mutlak galibiyet parolasıyla gidecek olan siyah-beyazlıların önceliği 11 takvim özlemi bitirmek ve aradaki puan farkını mümkün olduğunca açmak. Ama bunu yaparken de bu senenin sloganı olan Efendi duruşundan hiç taviz vermeden Beşiktaşa yakışır oyun sergilemek.

Akşam


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigBeşiktaş