Riekerink topun ağzında!

G.Sarayda otorite boşluğu zirveye çıktı, Riekerink hedefte.

Galatasaray'da 'disiplin' operasyonu... Ziraat Türkiye Kupası'nda 1-1 biten Elazığspor maçında oyuncuların 'laubali' futbolu ve takımda artan otorite boşluğu uyarı çekmişti. Bu sezon o kadar çok kez yaşanan disiplinsiz davranışlara son olarak Sinan Gümüş'ün eldivenlerini kulübeye fırlatmasının eklenmesi yönetimi harekete geçirdi. Teknik direktör Jan Olde Riekerink'ten konu ile ilgili rapor isteyen yönetimin, hafta baştan başa keza teknik heyet hem de oyuncular ve ekip kaptanları ile görüşerek, sert uyarılar oluşturacağı öğrenildi.

JOR OTORİTE KURAMADI
Adının açıklanmasını istemeyen bir idareci ise FOTOMAÇ'a çarpıcı direktifler yaptı. Teknik direktör Riekerink'in bir türlü takımda otoritesini kuramadığını gösteren yönetici, "Hiçbir futbolcu, Galatasaray'dan daha büyük yok. Oysa canice verme konusunda bir türlü doğruyu bulamadık. Yasin'e bir gecede canice verirken, kaptanımızın yaptığı hareketleri es geçtik. Yönetmelikte, ciddiyetsizlik cezası başta para olarak yer alıyor. Ancak biz bunu bir türlü beceremedik. Böyle olunca da disiplinsizlikler devam etti" ifadelerini kullandı.

OCAKTA BİLETİ KESİLEBİLİR
Yönetimde bir grup, Riekerink'in Galatasaray'ın yükünü kaldıramadığını belirterek, ocak ayında öğretmen değişikliğine gidilmesini istiyor. Başkan Dursun Özbek eleştirileri şimdilik sessizce dinliyor. Kulislerde ise devre arasına dek Riekerink ile devam edilip, alternatif hocalar ile çaktırmadan görüşmeler yapılacağı konuşuluyor. (Fotomaç)


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigGalatasaray