Ranocchia'nın kefili Roberto Mancini!

Sarı-kırmızılı takımı çalıştırdığı dönemde de Andrea Ranocchiayı istediğini söyleyen Mancini, “Interde kalsaydım ondan bu sezon yararlanacaktım. Hava hakimiyeti ile Türkiyede fark yaratır” dedi.

Chedjou ile yollarını ayırmaya hazırlanan ve Serdar Aziz'e partner arayan Galatasaray'ın stoper listesinde ilk isim Andrea Ranocchia.

Inter'de kadroya girmekte zorlanan Ranocchia için satın alma opsiyonuyla kiralama teklifi sunulacak. Sarı-kırmızılı yetkililerin İtalyan stoper hakkında eski hocası Roberto Mancini'den data aldığı ortaya çıktı. 

Mancini'nin olumlu gösterme verdiği ve "Ranocchia'yı Galatasaray'ı çalıştırdığım dönemde de istemiştim. Çok kaliteli bir oyuncu. Geçen sezon Murillo ile Miranda düzen yakalayınca kadroya giremedi. Kendisi Sampdoria'ya kiralık gitmek istedi. Inter'de kalsaydım ondan bu sezon yararlanacaktım. Hava hakimiyeti ile Türkiye'de fark yaratır" dediği öğrenildi.

Galatasaray Lukas Podolski transferinde de Mancini'ye danışmıştı. İtalyan hoca, "Ben aktarma bütçemi savunmaya ayırdım yahut Podolski'yi alırdım" sözleri ardından sarı- kırmızılılar Alman yıldız için Arsenal'le el sıkışmıştı.

(Sabahtan)


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigGalatasaray