Beşiktaş'ın UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda Dinamo Kiev karşı yarın vereceği kritik sınav öncesi Ukrayna temsilcisinin teknik direktörü Sergey Rebrov, Doğan Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği Başkan Vekili Ahmet Oğuz ile bir araya geldiği yemekte soruları yanıtlayan Rebrov, Şampiyonlar Ligi'nde bu yıl birincil galibiyetlerini Beşiktaş'a karşısında olmak istediklerini, motivasyonlarının üstteki seviyede olduğunu söyledi.

Ukraynalı teknik adamın açıklamaları şöyle:

"UEFA Şampiyonlar Ligi'nde her maç üst düzeyde geçer. Futbolcular bunun bilincinde. Bu maçta da bir fark olmayacak. Son maçımız olması kayda değer yok. Evimizde için oynayacağız. Güzel bir maç olmasını diliyorum.

"TÜRKİYE'DE OYNAMAKLA KİEV'DE OYNAMAK ARASINDA BÜYÜK AYRIM VAR"

Türk takımlarıyla oynamak daima için zordur. Stada gelecek Türk taraftarların da ciddi desteği olacaktır. Türkiye'de oynamakla Kiev'de oynamak arasında büyük fark var. Bizim taraftarlarımızın da desteği olacak. 

Beşiktaş, Türkiye'nin en büyük üç takımından biri. Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi temsilcilik etmeleri de zaten üstteki seviye bir takım olduklarının göstergesi. Sakat oyuncuları olsa da bu kuşkusuz onların gücünü azaltmıyor. Tarihi bir adım atma şansları var ve bu onlar için ekstra motivasyon yaratacaktır. Beşiktaşlı futbolcuların bütün güçlerini sahaya yansıtacaklarına eminim.

"BEŞİKTAŞ'IN AMBLEMİ YETER"

Beşiktaş güçlü bir takım. Beşiktaş'ın amblemi, oyuncuların maksimumlarıyla oynamalarını sağlıyor. Şampiyonlar Ligi'nde alın yazısı maçına çıkma seviyesine kadar geldilerse, bu onların üstteki düzey bazı olduklarını gösteriyor. Benfica karşısında oyunu 3-0'dan 3-3'e getirdiler, Napoli'yi mağlup etmeyi başardılar. 

"QUARESMA ARTIK YILDIZ YOK"

Beşiktaş'ın yıldız oyuncuları olduğunu söylemek zorlama. Quaresma birkaç sene önce yıldız olarak gösterilebilirdi. Aboubakar'la Porto'da da karşılaşmıştık. Kuvvetli bir forvet. Cenk Tosun da iyi bir oyuncu, Türk Ulusal Takımı'nın forveti.

"GRUPTA ADALET ETTİĞİMİZ YERDE DEĞİLİZ"

Grupta son sırada olmayı adalet etmediğimizi düşünüyorum. İki takımın güçleri eşit. Önceki maçlarda elimizden kaçırdığımız fırsatlardan Beşiktaş karşısında yararlanacağımızı umuyorum. Beşiktaş'ın yenilmezliğine son verebiliriz. Şampiyonlar Ligi'nde henüz galibiyetimizin olmaması futbolcularımız için motivasyon yaratıyor. Oyuncularımızın, bizim daha iyisini yargi ettiğimizin farkında olan olduklarını düşünüyorum. Hangi pozisyonda olursak olalım, Avrupa kupalarında ülkemizi temsilcilik ediyoruz, ülkemizin onuru için oynuyoruz. Her futbolcu bunun bilincinde olmalı.

"SOĞUK HAVA BEŞİKTAŞ'I ETKİLEMEZ"

Havanın soğuk olmasının Beşiktaşlı futbolcuları negatif etkileyeceğini düşünmüyorum. Ben Türkiye'de oynarken İstanbul'da hava zaman zaman çok soğuk oluyordu. Beşiktaşlı futbolcuların soğuğa alışık olduklarını düşünüyorum. Böyle tarihi bir maçta -1, -2 derecenin onların oyunlarını etkileyeceğini zannetmiyorum.

"UKRAYNALI TARAFTARLAR SKOR ODAKLI"

Ukraynalı taraftarlar, takımları kazanırken stada gelmeyi seviyorlar. Takımın kazanamadığı zamanlarda memnuniyetsizliklerini yansıtıyorlar. Taraftarlarımızın stada gelerek bizi destekleyeceklerini umuyorum. Bize olduğu kadar onlara da mesuliyet düşüyor.

"ŞENOL GÜNEŞ SAYGI DUYULACAK BİR HOCA"

Şenol Güneş'in nasıl bir teknik direktör olduğunu değer biçmek için, elde ettiği sonuçlara bakmak lazım. Çalıştırdığı takım geçen sene Türkiye şampiyonu oldu, bu yıl Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkma şansına sahip. Bunlar tabii fakat teknik direktörün ve takımın üst düzey çalışmalarıyla muhtemel. 3-0 yenik durumdayken maçı kurtarmak aslında çok manâlı. Onun teknik direktörlüğüne fakat saygı duyabilirim."


İlgili: Futbol Şampiyonlar LigiBeşiktaş