Pique ve Guardiola'ya Katalonya'dan ödül

Katalan Futbol Federasyonu (FCF), "en iyi Katalan futbolcu" olarak Barcelona'dan Gerard Pique'yi, "en iyi Katalan teknik direktör" olarak da Manchester City'den Josep Guardiola'yı ödüllendirdi.

Barcelona'da düzenlenen ve Katalan futbolunda 2016 yılının en iyilerine ödüllerin verildiği törene futbolcu Pique, eşi Kolombiyalı şarkıcı Shakira ile birlikte geldi. sıralı ikinci defa FCF tarafından "en iyi Katalan futbolcu" ödülünü alan Pique, yaptığı kısa konuşmada, ödülü almaktan büyük kibir duyduğunu söyledi. Pique, 3 Aralık Cumartesi Real Madrid'e karşısında oynayacakları El Clasico'ya en iyi şekilde hazırlanmış olacaklarını ifade etti.

öte taraftan FCF, "en iyi Katalan teknik direktör" olarak ise Manchester City takımını çalıştıran Josep Guardiola'yı ödüllendirdi. Törene gelmeyen Guardiola, gönderdiği video mesajında Katalan Futbol Federasyonuna teşekkür etti.

Hem Lazio'da forma giyen Keita Balde'ye "Uluslararası alanda en iyi imaj veren Katalan futbolcu", Barcelona Bayan Futbol Takımı'nda takımında oynayan Vicky Losada'ya da "en iyi kadın Katalan oyuncu" ödülü verildi.


İlgili: Futbol İspanya Ligi