Orta sahaya tam not!

Selçuk ile De Jongun, Bursaspor maçındaki performansları ve uyumlarından epeyce memnun kalan Riekerink, bu iki deneyimli ismi, Kasımpaşa sınavında da birlikte oynatacak.

 

Galatasarayda, 3-1 kazanılan Bursaspor mücadelesinde orta alanda teknik direktör Jan Olde Riekerink, Selçuk İnan ile birlikte Nigel De Jonga talih vermişti. Son Fenerbahçe derbisinin arkasında birkaç idmanda takımla birlikte yer alamayan ama oynamasında bir engel bulunmayan Tolga Ciğerci ise kadroda yer almamıştı. Riekerinkin, Bursa aleyhinde talih verdiği Selçuk ve De Jongun lüzum performansından, gerekse uyumundan çok hoşnut kaldığı öğrenildi. Özellikle bu ikilininin tecrübeli anlamında takıma yaptığı katkıyı oldukça manâlı bulan Riekerink, Selçuk gibi Hollandalı futbolcunun da oyunu kurma özelliği bulunması sebebiyle, savunmanın önündeki bu ikiliyi bozmayacağı öğrenildi. 

Tolga artık protez

Herhangi bir aksama olmaması halinde Kasımpaşa aleyhinde da Selçuk ve De Jongun oynamasına belli gözüyle bakılıyor. Tolganın ise şu lahza itibariyle biraz geri planda kaldığı, orta alanda protez oyuncu konumuna geldiği ifade edildi. 

Fanatik


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigGalatasaray