''O olmadan da oynayabiliriz''Yıldız futbolcu ile ilgili konuştu

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp Sunderland maçında sağ ayak bileğinden sakatlanan ve yaklaşık 1.5 ay sahalardan uzaktan kalacağı açıklanan Philippe Coutinho ile ilgili konuştu.

Coutinho'nun yokluğunun üstesinden geleceklerini söyleyen Klopp, Brezilyalı futbolcunun sakatlığının kendileri için gerekçe olmadığını açıklama etti.

Klopp, "Coutinho sahiden bir oyuncu ve O'nu önümüzdeki birkaç hafta kullanamayacağız. Böyle bir eksikliği her ekip hisseder lakin hiçbir şey için bahanemiz yok." dedi.

Coutinho'nun yokluğunda nasıl idare edecekleri ile ilgili ipuçları veren deneyimli çalıştırıcı, "Coutinho sahada çok iyi ama nasıl oynayacağımıza kimsesiz karar vermiyor. Drippling yapıyor, şut atıyor ve bizim için çok manâlı biri ama biz sahiden bir takım performansı yarattık. Tabiki de bu durumu yaşamak istemezdim ama Coutinho'suz da oynayabiliriz. Bunu göstereceğiz." ifadelerini kullandı. 

Lallana ve Sturridge'nin sakatlıklarının da kendisine hatırlatılması üzerine kadro seçimi ile ilgili konuşan 49 yaşındaki teknik adam, "Hangi oyuncuları kullanacağıma karar saptamak şiddet olacak. Hücum hattında çok fazla seçim şansımız yok. Bir karar vermemiz gerekiyor ve bu karar galip gelmek üzerine olacak." diye konuştu. 

 


İlgili: Futbol İngiltere LigiLiverpool