Muharrem Sanatkâr çok dertli

Trabzonspor Başkanı, “Her şeyin farkındayız lakin maalesef camia olarak bu bedeli ödeyeceğiz. Ya jurnal kararlarla avunup avutacağız, veya kızılcık şerbeti içip her cins eleştiriyi sineye çekerek iş planına kadar yürüyeceğiz” dedi.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Sanatçı, takımın sportif alandaki başarısızlıklarına en çok üzülenlerin başında geldiğini söyledi.
 
Idareli sorunların daha fazla uzun süre yoluna girecek gibi durmadığına aksan yapan Sanatkâr, “Kara delik kulübün geleceğini acımasızca yutuyor ve öğütüyor. Takımın üstteki düzeyde yarışabilir olması için özgüven yükselmesine ve 2-3 aktarma döneminde nokta atışı ile 6-7 net oyuncuya ihtiyacımız var. Ya günlük kararlarla avunup avutacağız, ya da kızılcık şerbeti içip her cins eleştiriyi sineye çekerek iş planına göre yürüyeceğiz” dedi.
 
Bordo-mavililerin patronu şöyle devam etti: “Borçlardan dolayı sadece döviz kurunun yükselmesinin kulübümüze etkisi yaklaşık 40 milyon lira civarında olmuştur. Tüm sıkıntılara rağmen devre arasında 2-4 iyi transferle sportif alanda da bir iyileşme bağlı ancak olacaktır. Lakin ne yazık ancak yolumuz uzun. Stadın açılması da ikinci devreye fazla etki yapacaktır. Her şeyin farkındayız lakin maalesef camia olarak bu bedeli ödeyeceğiz. Kulüp tarihinin en baskı döneminden geçiyoruz. ‘Kulübüm için ne yapabilirim? diyen herkesi düşünmeye gösteri ediyorum. Gün harman olma günüdür.”

(Skorer)


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigTrabzonspor