Marcelo'dan ulusal takım açıklaması!

Siyah-Beyazlı formayla geçen sezon ortaya koyduğu başarılı performansı yeni dönemde de sürdüren Marcelo Guedes, bilhassa Şampiyonlar Ligindeki etkili görüntüsüyle dikkat çekmişti. 29 yaşındaki futbolcunun savunma hattındaki etkili görüntüsüne ek olarak ligde çıktığı 12 karşılaşmada 2 gol kaydetmesi sonrasında Marcelo için Brezilya basınında, “Ulusal Takıma seçilebilir” iddiaları ortaya atılmıştı.

Bu haberlerle ilgili olarak yakın çevresine konuşan deneyimli futbolcunun, “Daha önce Brezilya U-20 Milli Takımında oynamıştım. A Milli Ekip benim için neredeyse bir düş. Şampiyonlar Ligindeki performansım sonrasında herkes bana form grafiğimle ilgili güzel şeyler söyledi. Ulusal ekip benim için bir amaç ama sadece bana yan yok. Ben, milli takım için yeterli olduğumu düşünüyorum. Elimden gelenin en iyisini yapıp sahaya yüzde yüzümü koyarak hocamız Titinin vereceği kararı bekleyeceğim” dediği öğrenildi.

Santos peşine düştü

Brezilya devi Santosun, Beşiktaş formasıyla önemli bir çıkış yapan Marcelonun peşine düştüğü ortaya çıktı. Brezilyada yayın yapan UOL isimli internet sitesinin haberine tarafından Siyah-Beyazlıların, başarılı oyuncuyu yakından peşine düşüp takip ettiği ve yönetime devlete ait bir teklifte bulunabileceği iddia edildi. (Fanatik)


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigBeşiktaş