Ahmet Çakar, Fenerbahçe-Beşiktaş maçının arkasından tesadüf hakkında yorumda bulundu. Fenerbahçe ile Beşiktaş aralarında 0-0 tamamlanan derbi maçın peşinde Sabah Spor yazarı Ahmet Çakar müsabakayı değerlendirdi.

İşte Ahmet Çakar'ın o sözleri:

"Bu yıl derbilere bakıyoruz futbol namına artı bir şey göremiyoruz. Maçı seyredip de bir gram keyif almış birini bana söylerseniz şaşırırım. Kaleye akıcı şut değil, organize bir hücum yok, ola ki 1-2 Fenerbahçe'nin pozisyonu haricen gol pozisyonu yok. İşte 90 dakikanın kısaca özeti bu.

Oyun genelinde keza ikili uğraş keza de oyun kontrolü yönünden Fenerbahçe daha üstündü. Fenerbahçe kendi sahasında ekip savunmasında harika başarılı. Örneğin Beşiktaş sezon başından beri ayrıca Avrupa'da keza ligde goller atmış, pozisyonlar bulmuşken dün gece tek pozisyonu yok. Cenk gibi, Quaresma gibi daha sonra oyuna giren Aboubakar gibiler dün gece hiçbir etkinlik gösteremediler.

Fenerbahçe bu sene içeride büyük takımlarla oynadığı maçlarda çok başarılı oluyor. Galatasaray'ı sahadan sildiler, Manchester United ve Feyenoord'u rahat yendiler. Bu maçta tek beceriksiz bence Fenerbahçe'nin bulacağı başarı golüydü. Ama başaramadılar.

sonuç olarak birliktelik Beşiktaş'a yaradı. En azından aradaki puan farkını korudular. Bundan sonradan ne olur, onu da ilerleyen haftalarda göreceğiz."

(Sabah)


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçeBeşiktaş
Anahtar Kelimeler:
spor futbol basketbol haber maçı