Lens derbiye yetişecek mi?

Hollandanın Belçika ile oynadığı ulusal maçta sakatlanan ve takımdan bir süredir uzakta kalan Lensin durumu merak ediliyor. Adalesinde ikinci derece yırtık oluşan Hollandalı futbolcu sakatlığını atlatmasına karşın henüz takıma katılamadı. Yarın takıma dahil olması planlanan Lensin cumartesi günü oynanacak olan Beşiktaş derbisinde oynaması zor gözüküyor.

bazı testler yapıldıktan sonra Hollandalı oyuncunun son durumuna bakılacak. Demin çift kale maçlara çıkamayan Lensin sağlamlık açısından ne durumda olduğu da bu nedenle ortaya çıkacak.

Sakatlığın tam olarak iyileşmesi için geçmesi gereken üç haftalık vakit geride kaldı. Fakat Lensin tekrar sakatlanmaması ve sahada reel performansıyla yer alabilmesi teknik heyet için büyük ağırlık taşıyor. bu nedenle Hollandalı oyuncunun fazla riske atılmak istenmediği belirtildi. Lensin derbiye yetişmesi için araştırmalar devam etse de şu anki görüntünün bu olasılığı bir hayli azalttığı kaydedildi.

Teknik heyet de tamamiyle hazırlanmış olmayan hiçbir futbolcuyu bugüne değin sahaya sürmedi. Bunun en son örneği Ozan Tufan ve Fernandaoda yaşandı. İki futbolcunun, tamamen iyileşmelerine rağmen eski somut düzeylerine ulaşması beklendi.

Milliyet


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçe