Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Artist, hesaplı sorunların daha fazla uzun zaman yoluna girecek gibi durmadığını belirterek, "Kara delik, kulübün geleceğini insafsızca yutuyor ve öğütüyor." ifadesini kullandı.

Sanatçı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, takımın sportif bakımdan durumuna içinde yaşamış biri olarak en çok kendisinin üzülebileceğini oysa hiçbir şeyin nedensiz ortaya çıkmayacağını vurguladı.

Kulübün hesaplı durumuna değinen Ressam, şöyle devam etti:

"Maalesef hesaplı sorunlar daha fazla uzun vakit yoluna girecek gibi durmuyor. Kara delik, kulübün geleceğini merhametsizce yutuyor ve öğütüyor. Takımın üstteki düzeyde yarışabilir olması için öz güven yükselmesine ve 2-3 aktarma döneminde nokta atışı 6-7 net oyuncuya ihtiyacımız var. Ya günlük kararlarla avunup avutacağız ya da kızılcık şerbeti içip her cins eleştiriyi sineye çekerek meslek planına tarafından yürüyeceğiz. Üzgünüz çünkü borçlardan nedeniyle sadece döviz kurunun yükselmesinin kulübümüze etkisi takriben 40 milyon (trilyon) civarında olmuştur. Tüm sıkıntılara rağmen devre arasında 2-4 iyi transferle sportif alanda da bir iyileşme tabii fakat olacaktır fakat ne yazık ancak yolumuz uzun."


- "Gün, harman olma günüdür"


Ressam, yeni stadın açılmasının sezonun ikinci devresinde takıma fazla etki yapacağına dikkati çekti.

Her şeyin farkında olduklarını ve camia olarak bu bedeli ödeyeceklerini bildiren Usta, şunları kaydetti:

"Herkes inansın ki çok üzgünüz lakin ne yapacağımızı biliyoruz. O hoş günleri baştan görmek istiyorsak... Kırmayalım, yiğitlik verelim. Son laf, ağır hasarlı, engebeli uzun bir yoldayız. Zorlama olacak keza de fazla baskı. Bizim için de herkes için de fakat olsun, sizinle başaracağız. Kulüp tarihinin en güç döneminden geçiyoruz. 'Kulübüm için ne yapabilirim' diyen herkesi düşünmeye gösteri ediyorum. Gün, harman olma günüdür."


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigTrabzonspor
Anahtar Kelimeler: