Kazayla ilgili izah etme var!

Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, ülkesinde meydana gelen uçak kazasından 6 kişinin yaralı olarak kurtulduğunu söyledi.

Santos, kazayla ilgili yaptığı açıklamada, zarar görmüş olarak kurtulan 6 kişiden 2'sinin durumlarının ciddiyetini koruduğunu ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Kazada hayatını kaybedenlerin aileleri ile Brezilya halkına ülkesi adına başsağlığı dileyen Santos, ailelere ve kazadan etkilenenlere destek verileceğini kaydetti.

Kolombiya Sivil Havacılık Kurumu da kazadan, Chapecoense takımı futbolcuları Bölge Ruschel, Jackson Ragnar Follmann, Helio Hermito Zampier ile mürettebattan Ximena Suarez, Erwin Tumiri ve gazeteci Rafael Valmorbida'nın sağ olarak kurtulduğunu açıkladı.

Keza Sivil Havacılık Kurumu, uçağın iki kara kutusuna da ulaşıldığını ve kara kutuların sağlam olduğunu kaydetti.

Kaza sonrası Brezilya'da üç günlük matem duyuru edilirken, uçak kazasıyla ilgili yürütülen soruşturmaya Brezilyalı uzmanların da katılacağı bildirildi.

bu vesileyle, Kolombiya ordusunun kaza yerinden cenazeleri Medellin kentine getirme çalışmaları devam ediyor.

Lokal basında meydana çıkan haberlere kadar, uçağın yakıtının azalmasının elektrik arızasına yol açmış olabileceğinin yanı sıra bölgede etkin olan negatif hava şartlarının da kazada etkili olduğu ihtimali üzerinde duruluyor. 

Keza haberlerde, kazadan zarar görmüş olarak kurtulan Chapecoense kalecisi 24 yaşındaki Jackson Follmannın da bacaklarının kesildiği bilgisine yer verildi.

Bolivya'nın Santa Cruz şehrinden Kolombiya'nın Medellin kentine hareket eden ve Brezilya 1. Futbol Ligi ekiplerinden Chapacoense takımı dahil 81 kişinin (9'u mürettebat, 72'si yolcu) bulunduğu uçak, dağlık araziye düşmüştü.


İlgili: Futbol Ziraat Türkiye Kupası