İşte Galatasaray ve Trabzonspor'un kupadaki rakipleri10
Futbolda Ziraat Türkiye Kupası 3. tur eşleşmeleri emin oldu.

Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Riva'daki yönetimle ilgili merkezinde yapılan kura çekimine 54 ekip katıldı.

Kura çekiminde, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, idare ve icra kurulu üyesi Ali Düşmez, genel sekreter Kadir Kardaş, maç tasarlama müdürü Besim Yalçın ile kurada bulunan kulüplerin temsilcileri hazırlanmış bulundu.

Kupanın son şampiyonu Galatasaray, 3. Lig ekibi Dersimspor ile eşleşti. Galatasaray ile Dersimspor, Türk Telekom Arena'da karşısında karşıya gelecek.

Süper Lig ekiplerinden Bursaspor, 3. Lig'den Yomraspor, Trabzonspor da aynı ligden Çorum Belediyespor ile grup aşamasına kalabilmek için uğraş edecek.

Eşleşmeler
Ziraat Türkiye Kupası'nda 3. tur eşleşmeleri şöyle oluştu:

Akhisar Belediyespor - Nazilli Belediyespor

Aydınspor 1923 - Antalyaspor

Balıkesirspor - Darıca Gençlerbirliği

Bandırmaspor - Sancaktepe Belediyespor

Boluspor - Elaziz Belediyespor

Bursaspor - Yomraspor

Çaykur Rizespor - Fethiyespor

Yeni Amasyaspor - Denizlispor

Elazığspor - Ofspor

Galatasaray - Dersimspor

Kırklarelispor - Büyükşehir Gaziantepspor

Gaziantepspor - Düzyurtspor

Pendikspor - Gençlerbirliği

Fatih Karagümrük - Göztepe

Gümüşhanespor - Konya Anadolu Selçukspor

Kasımpaşa - Kahramanmaraşspor

Kayserispor - Bucaspor

Amed Sportif Faaliyetler - Keçiörengücü

Kızılcabölükspor - Kocaeli Birlikspor

Samsunspor - Menemen Belediyespor

İnegölspor - Sarıyer

Sivasspor - BUGSAŞ Spor

Büyükçekmece Tepecikspor - Şanlıurfaspor

Çorum Belediyespor - Trabzonspor

Büyükşehir Belediye Erzurumspor - Tuzlaspor

Afjet Afyonspor - Ümraniyespor

24 Erzincanspor - Yeni Malatyaspor

Statü
Türkiye Kupası 3. tur kura çekiminde, geçen sezon Spor Toto Süper Lig'i 6 ila 10. sıra aralarında bitiren Galatasaray, Kasımpaşa, Akhisar Belediyespor, Antalyaspor ve Gençlerbirliği takımları da yer aldı.

Türkiye Kupası'nda 3. turda Spor Toto Süper Lig'den 10, TFF 1. Lig'den 12, Spor Toto 2. Lig'den 21, Spor Toto 3. Lig'den 10 ve Yöresel Acemi Lig'den 1 takım gruplara kalmak için sahaya çıkacak. 

Tek maç eleme usulüne göre 25, 26 ve 27 Ekim'de yapılacak 3. tur maçları sonucunda 27 ekip grup aşamasına kalacak. Geçen sezon Süper Lig'i birincil 5'te tamamlayan Beşiktaş, Fenerbahçe, Atiker Konyaspor, Medipol Başakşehir ve Osmanlıspor'un da aracısız katılımıyla 32 takım, grup aşamasında uğraş edecek.

Aşağıdakilerden hangisi ilginizi çekiyor?

Beşiktaş - Galatasaray maç özeti ve sonucu

Fenerbahçe - Gaziantepspor maç özeti ve sonucu

Bursaspor - Kasımpaşa maç özeti ve sonucu

 

Trabzonspor - Atiker Konyaspor maç sonucu ve özeti