İşte Fenerbahçe'nin derbi taktiği!

Özellikle Manchester United maçından sonradan yükselişe geçen Sowun, Beşiktaşa karşısında da hücumda belirleyici baskı olması bekleniyor. Senegalli yıldızın, takımın planlarında kilit rol oynayacağı ve rakibin zaaflarına tarafından atama alacağı ifade edildi.

Fenerbahçenin son dönemde parlayan yıldızı Moussa Sow, Beşiktaş derbisinin de şifresi olacak. Hafta sonu ligin zirvesi açısından kritik bir maça çıkacak sarı-lacivertlilerde, derbideki kilit rolü Senegalli yıldız üstlenecek.

Bilhassa Manchester United maçından sonra büyük bir yükselişe geçen Sowun, siyah-beyazlılara karşı da hücumda belirleyici kuvvet olması bekleniyor.

Ayrıca kanatlarda keza de forvetlerde bulunan deneyimli futbolcunun, takımın planlarında en kilit isim olacağı ve rakibin zaaflarına göre hareket edileceği ifade edildi.

Daha önce Fenerbahçe kariyerinde çıktığı Beşiktaş derbilerinde 8 gol atarak, bu maçları ne değin çok sevdiğini belirten Sowun en manâlı koz olacağına uyarı çekiliyor. Teknik Direktör Dick Advocaatın en çok verim aldığı ve son haftalarda kadrosunda en manâlı isim olarak gördüğü Sowun motivasyon açısından da üst düzeyde olması umutları artırıyor.

Özel bir yeri var!

Senegalli yıldız, maç içerisindeki rolü bu durumu daha net ortaya koyuyor. Maça kanatlarda başlayan Sow top sarı-lacivertlilerde olduğunda forvet hattını çiftliyor. Top rakibe geçtiğinde de kanatlara kayarak savunmaya dönen 30 yaşındaki oyuncu, ayrıca beklere yardım ediyor keza de rakibini kovalıyor.

Ayrıca Sowun mevkisel durumu da büyük tartma taşıyor. Galatasaray ve Manchester United maçlarındaki planlarını göz önünde tutan Advocaat, Van Persieyi merkezde Sowu forvette ya da Van Persieyi forvette Sowu da kanatta kullanım üstünde duruyor. Maçın gidişatına tarafından bu iki planı kurgulayacak olan Hollandalı teknik adam, Moussa Sowa da özel bir yer açmış olacak.

Skorer


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçeBeşiktaş
Anahtar Kelimeler: