İstanbul'da maç sonu olay çıktı!Polis ateş etti!

Bahçelievler Yenibosna'da Bayrampaşaspor ile Darıca Gençlerbirliği arasında oynanan karşılaşmanın gerisinde taraftar grupları aralarında meydana çıkan kavgayı polis, havaya ateş açarak ayırdı. Metrobüs durağında yaşanan gerginlik sırasında bazı vatandaşların korkudan köprü altına gizlendiği görüldü.

Spor Toto 3. Lig 3. Grup'ta mücadele eden Bayrampaşaspor, bugün saat 13.30'da, Bahçelievler İl Özel Idare Stadı'nda Kocaeli ekibi Darıca Gençlerbirliği'ni ağırladı.

Bayrampaşaspor'un 3-2 galibiyetiyle sona eren mücadelenin ardından taraftar grupları, Yenibosna Metrobüs Durağı'nın bulunduğu yerde birbirlerine saldırdı. Taş, sopa ve şişelerin havada uçuştuğu kavgada taraftarlara ait otobüslerin de camları kırıldı.

Olay üzerine bölgeye sevk edilen polis ekipleri, kavgayı parçalamak için havaya alev açtı. Silah sesini duyan bölgedeki vatandaşlar büyük bir panikle kaçışmaya başlarken, bazı vatandaşların ise köprü altına saklandığı görüldü.

Polisin uzun süre verdiği uğraşlar sonucu tartışma yatıştırılırken, her iki takımın taraftarları da otobüslere bindirilerek olay yerinden uzaklaştırıldı.  öte yandan, taraftarlar arasındaki ağız dalaşı ve olay uygun yaşanan panik anı bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.


İlgili: Futbol Spor Toto 3.Lig 3.GrupDarıca Gençlerbirliği
Anahtar Kelimeler:
köprü cam taraftar uğraş gizle