Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor'un futbol şube sorumlusu Tolga Gül, "Ligin 12. haftası itibarıyla az çok hedeflediğimiz puanda olduğumuzu söyleyebiliriz." dedi.

Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 12. haftadaki Gaziantepspor maçından, takımda 3 oyuncu eksik olmasına rağmen 2-0 galip ayrıldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Öncelikli hedeflerinin ligde kalmak olduğundan bahseden Gül, "1,5 puan ortalamasını tutturduğumuzda küme düşme tehlikesi yaşamadan hedefimize ulaşacağımızı biliyoruz ve bunu açlık ediyoruz. Bu bağlamda, ligin 12. haftası itibarıyla az çok hedeflediğimiz puanda olduğumuzu söyleyebiliriz." diye konuştu.

Gül, önlerinde engebeli bir Osmanlıspor maçı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Osmanlıspor maçında, omzundaki sakatlık nedeniyle ligin birincil yarısını kapatan Ahmet Şahin olmayacak. Sakatlıkları yer alan Ermin Zec ve Cristian Tanase'yi ise afiyet heyetimiz maça yetiştirmeye çalışacak. Oynadıkları futbol ve gösterdikleri uğraş ile futbol kamuoyunun takdirini kazanan iki takımın mücadelesinin, futbolseverlere keyif vereceğini düşünüyorum."


İlgili: Futbol Spor Toto Süper Lig