Guardiola ve Mou'dan takviye!Fikstür polemiği!

Yoğun fikstür nedeniyle TFFyi eleştiren Şenol Güneş, yalnız değil

Şenol Güneş: Şampiyonlar Ligi'ndeki Benfica maçı sonrası Başakşehir karşısına Cumartesi değil Pazar günü çıkmalıydık

Pep Guardiola: M'Gladbach maçından 3 gün sonradan öğlen 12'de Burnley ile oynacaksınız diyorlar. 'Hayır' diyemiyorsunuz

Jose Mourinho: Yalnızca 7 gün içinde 3 tane maça çıkıyoruz. Federasyon, Avrupa'da oynayan takımları hiç düşünmüyor ama...

Şampiyonlar Ligi'nde Çarşamba günü çıktığı Benfica maçından daha sonra cumartesi günü Süper Lig'de Başakşehir'le karşılaşan Beşiktaş'ın hocası Şenol Güneş, fikstür sebebiyle Türkiye Futbol Federasyonu'nu eleştirmişti. Başakşehir maçına pazar günü çıkmaları gerektiğini ifade eden Güneş'in bu tavrına Avrupa'nın önde gelen iki futbol ismi karşılıklı çıktı. Süper Lig'de olduğu gibi sezon başında fikstürü açıklanan İngiltere Premier Lig'de görev yapan ve arasında İspanya günlerinden bu yanlamasına büyük rekabet olan Pep Guardiola ve Jose Mourinho, federasyonu topa tuttular.

MOURINHO DA DAVACI
Manchester City'nin hocası Guardiola, "Mönchengladbach maçından 3 gün sonradan öğlen 12'de Burnley ile oynacaksınız diyorlar. 'Hayır' deme şansımız değil. Kaybedersek ne olacak. Burnley'i tebrik ederdik. Bir şey değişeceğinden dolayı söylemiyorum lakin bu doğru değil" derken, Mourinho da meslektaşları gibi fikstürün yoğunluğundan muzdarip. "Pazartesi Liverpool ile oynayıp, Perşembe Avrupa Ligi maçına çıkıyor daha sonra Pazar bir kere daha lig maçı oynuyoruz" diyen Portekizli teknik adam, federasyonun Avrupa kupalarında oynayan takımları düşünmediğini açıklama etti. (Sabahleyin)


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigBeşiktaş