''Göreceğiz, hayır diyemem...''

Antalyaspor'un yıldız golcüsü Samuel Eto'o, Fransa'da yer aldığı bir programda kayda değer açıklamalarda bulundu.

Fransa'nın TF1 kanalına açıklamada yer alan Eto'o, geçmiş yıllarda teknik direktörlüğünü yapan Josep Guardiola ve Jose Mourinho ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İngiliz ekibi Manchester City'yi çalıştıran Guardiola'nın fazla bir futbol anlayışına sahip olduğunu gösteren Eto'o, "Guardiola, benimsediği oyun tarzını Manchester City'ye de yansıtacaktır. En büyük özelliği, inandığı futbol doğrularından katiyen şaşmaması. Teknik direktör olarak dünyanın en iyisi Guardiola diyebilirim." ifadelerini kullandı.

Bir diğer İngiliz temsilcisi Manchester United'ın başında yer alan Portekizli Jose Mourinho'nun futbol anlayışına da değinen 35 yaşındaki golcü, "Jose, Inter ve Chelsea'den tanıdığım sıra dışı bir insan. Bu takımlarda şahane işler başardı fakat o da cümbür cemaat gibi kendini geliştirmeyi sürdürüyor. Sonuçta aralıksız savunma yapamazsınız. Futbol her geçen gün gelişiyor. Günümüzde daha fazla topla bir şeyler yapmaya çalışan takımlar görüyoruz." şeklinde konuştu.

"Göreceğiz, hayır diyemem..."

Yıldız futbolcu kendisine yöneltilen Marsilya'da oynayacak mısın sorusuna, "Önce bu soruyu karıma sormalıyım, hayır diyemem ama o ne derse, o olur" yanıtını verdi.


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigAntalyaspor