Galatasaray'ın Ramos'u!

Galatasaray yönetimi ve teknik heyeti, Serdar Aziz'i Real Madrid'in ünlü savunmacısı Sergio Ramos'a benzetti.

26 yaşındaki futbolcunun performansını değerlendiren sarı-kırmızılılar, Serdarın yalnızca defansta yok, ileri çıkma ve hücuma takviye verme anlamında da artısı bulunacağına uyarı çektiler, “Çekingenliğini attığı zaman Galatasarayın Sergio Ramosu olacak” yorumunda bulundular.

Galatasarayın Bursaspordan 4.5 milyon euroya aktarma ettiği ve 4 senelik uzlaşma karşılığında Serdar Azizden beklentiler artarken, idare onu Real Madriddeki Sergio Ramosa benzetti.

Takvim 2 milyon euro garanti vergi ödenen ve transferde azami sorgulanan isim olan başarılı savunmacı, yaptığı hatalara karşın başarılı bulundu. 26 yaşındaki oyuncu, Türk Telekom Arenadaki Bursaspor maçında da beğenildi. Jan Olde Riekerink ve idarecilerin, Floryada yaptıkları değerlendirmelerde, Serdar Azizi Real Madridin savunmadaki lideri Sergio Ramosa benzettikleri öğrenildi.

Serdarın 30 yaşındaki meşhur futbolcuyla ortak noktaları bulunduğunü uyarı çeken sarı-kırmızılılar, Türk futbolcunun topla ileri çıkma ve ara sıra hücuma yardım verme konusunda da iyi olduğuna dikkat çektiler, “Serdar Aziz golcü kimliğini yakında gösterecek. Kendine güvenini yavaşça kazanıyor. Haftalardır oynamayan bir futbolcunun aniden yüzde yüzünü vermesi basit değildir. Çekingenliği üzerinden attığı vakit Galatasarayın Ramosu olacak. Serdar yıllarca Galatasaraya ve Türk Futboluna damga vuracak” yorumlarında bulundular.

Serdar Azizin performansından hoşnut olan Riekerinkin futbolcusunu topu oyuna sokma konusunda yetenekli bulduğu belirtildi.

Skorer


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigGalatasaray