- Kariyerini Serie A ekiplerinden Inter'de sürdüren Brezilyalı orta saha oyuncusu Felipe Melo, Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin aktarma gündeminde olduğu ileri sürülen takım arkadaşı Gabigol hakkında konuşurken, eski takımı Galatasaray'a teşekkür etmeyi de dikkatsizlik etmedi.

Ülke basınına röportaj veren Melo, Ocak ayı transfer döneminde takımdan ayrılacağı konuşulan genç golcü Gabriel Barbosa hakkında, "Gabriel'e her gün talih veriliyor. O yaşta (20) İtalyan futboluna erişmek zorlama. Hayatının en büyük fırsatı.  Serie A, taktiksel açıdan dünyanın en zor ligi. Gabigol genç bir oyuncu, durumu azıcık karmakarışık ancak yeteneğe sahip ve doğru zamanda hazır olacaktır. Yeni teknik direktör işin taktiksel kısmına dikkat veriyor. İtalya'da işler bambaşka, forvetler defans da yapabilmeli" ifadesini kullandı. 

2010 Dünya Kupası'ndan bu yana ulusal takıma çağrılmaması ile ilgili de görüş belirten 33 yaşındaki oyuncu, "Çağrılmamamın sebebinin teknik direktörler olduğuna inanıyorum. Scolari, Dunga, Mano ve şu anda de Tite. Onlar, en iyi olduğuna inandıkları ve güvendikleri isimleri seçiyorlar. Galatasaray'da fantastik bir süre geçirdim ve onlar sayesinde dünyanın en büyük kulüplerinden birine, Inter'e transfer oldum" diye konuştu.


İlgili: Futbol İtalya LigiInter