Fenerbahçe'de derbi önlemleri!

Fenerbahçe Yönetimi Kadıköy'de üst üste 2. derbi öncesinde tüm önlemlerini aldı ve maç saatini bekliyor.

Sarı-Lacivertli takım ise Beşiktaş derbisinin hazırlıklarına bugün başlayacak ama kupa mesaisini atlattıktan sonradan tam kadro olarak derbiye kilitlenecek.

Fenerbahçe, deplasman yasağının kalkması sonrasında ilk derbiyi Galatasaray ile 20 Kasım'da oynamış ve Fenerbahçeli yöneticiler, stad sorumluları, spor şube ile emniyet görevlilerinin üstün gayretleri ile hiçbir sorun yaşanmamıştı.

Fenerbahçeli Yönetici Metin Doğan, "Galatasaray derbisinde hiç bir sorun yaşanmadı, yine kazasız belasız bir oyun bekliyoruz" diyerek yine üstteki düzey tedbirler alacaklarını belirtti. Türk futbolunun sorunsuz bir istikrara sahip olmaya fazla ihtiyacı bulunduğunu gösteren Doğan, "Galatasaray derbisinde hiç bir sorun yaşanmadı. Herkes bilinçli ve sağduyulu davrandı. Lüzum stad açık havada gerekse stad içinde taraftarlarımız üzerine düşeni yaptı. Takımı destekleyip derbide takımımız ile beraber zafere ulaştılar" dedi.

"Hayırlısı ile Fenerbahçe lehine de aynı sonuç olur inşallah"

Beşiktaş derbisinde de aynı önlemleri alacaklarını belirten Fenerbahçe Idare Heyeti Üyesi Metin Doğan "İnşallah tekrar kazasız, belasız bir maç olur.  Allah korusun en ufak bir şey hepimizi üzer. Tedbirlerimiz aldık. Beşiktaşlı taraftarlar il spor güvenlik toplantısında alınan kararlar gereği kendi statlarının önünde toplanacaklar. Otobüslerle ve polis kontrolünde stada gelecekler. Tıpatıp Galatasaraylı taraftarların geldiği gibi stadımıza gelip içeri güvenli bir şekilde girecekler. O bölgede polis tekrar önlemleri sıkı tutacak. Benzer Galatasaray derbisinde olduğu gibi yine kazasız belasız bir oyun bekliyoruz ve ast ancak hayırlısı ile tekrar lehimize bir skor olur inşallah" biçiminde konuştu.

DHA


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçeBeşiktaş