Fenerbahçe Avrupa devleriyle yarışıyor!

Fenerbahçe Spor Kulübü, Avrupanın en manâlı kulüpleriyle beraber layık sıralamasındaki yeriyle uyarı çekti. KPMG Football Benchmark ekibinin hazırladığı 1 Ocak 2016 tarihli araştırmada en değerli kulüpler sıralandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Avrupanın en kayda değer kulüpleriyle beraber bedel sıralamasındaki yeriyle dikkat çekti. KPMG Football Benchmark ekibinin hazırladığı 1 Ocak 2016 tarihli araştırmada en değerli kulüpler sıralandı.
 
32 kulübün bulunduğu genel listede Fenerbahçe, 22. sırayı aldı. 256 milyon euroluk değeriyle Türkiyeden en yüksek sıradaki ekip sarı-lacivertliler olurken, Galatasaray, 225 milyon euroyla iki basamak altında 24. sıraya oturdu. 
 
Layık aralığı olarak da 239 ve 274 milyon euro aralarında aralıklı Fenerbahçe, Avrupanın 5 büyük ligi açık havada değerlendirmeye giren 6 takımdan biri olmayı da başardı.
 
Taraftarlardan derbi organizasyonu
 
Sarı-lacivertli taraftarlar da Beşiktaş derbisine özel olarak hazırlanıyor. Tıpkı Galatasaray maçı gibi bir atmosfer yaratmayı hedefleyen tribünler, maçtan önce organizasyonlarına başlayacak. Buna göre de stat etrafında çeşitli yürüyüşler gerçekleşecek. 
Kortejler eşliğinde stada yürüyecek sarı-lacivertli taraftarlar, keza içeride ayrıca de dışarıda takımına büyük bir destek verip, galibiyete katkı maddesi atamak isteyecek.


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçe