Emenike forma istedi, söz verdi!

Advocaatın kendini toparlasın diye ülkesine izne gönderdiği yıldız futbolcu, “Ailemi fazla özlemiştim, onları yeniden gördüm ve rahatladım. Hemen hocamdan bir ricam daha var; beni Beşiktaş maçında oynatsın. Laf veriyorum, gol atacağım” dedi

Emmanuel Emenike, Advocaat'tan üç gün müsade alıp gittiği ülkesi Nijerya'dan kafayı sıfırlamış olarak döndü. Söz verdiği gibi geç kalmayıp dünkü idmana katılan yıldız futbolcu, neşeli tavırlarıyla dikkat çekti. Son dönemdeki performans düşüklüğünü aile özlemine bağlayan Emenike, bu yüzden bazı hatalar yaptığını, ancak bunların bundan böyle geride kaldığını söyledi. Sarı-lacivertli futbolcu, kısa sürede olsa hasta annesini ve ailesini ziyaret edebildiği için fazla rahatladığını belirtirken, kendisine jest yapan Advocaat'tan bir ricası daha olduğunu söyledi. Emenike, "Beşiktaş'a karşısında oynamayı fazla istiyorum. Eğer hocam bu şansı bana tanırsa, laf veriyorum gol atacağım. Bunu hissediyorum" diye konuştu. 

BEŞİKTAŞ'A 2 GOLÜ VAR
Beşiktaş'a karşı sarı-lacivertli formayla 4 lig maçına meydana çıkan Emenike, siyah-beyazlıların filelerini 2 kere sarstı. Fenerbahçe, Nijeryalı forvetinin gol attığı bu maçların birini deplasmanda 2-0 kazandı, birinde sahasında 3-3 berabere kaldı. Kanarya, Emenike'nin oynadığı 4 maçta da ezeli rakibine yenilmedi (2 galibiyet, 2 birliktelik).

'BABA OLMAK iSTiYORUM'
Üç günlüğüne Nijerya'ya dışarı giden Emenike, ailesiyle şen vakitler geçirdi. Yeğenleriyle olduğu bir fotoğrafı instagram'dan paylaşan deneyimli forvet, altına "Yeğenlerimle vakit hoş geçiyor. Ben de baba edinmek istiyorum" diye yazdı. 29 yaşındaki futbolcu, Nijerya güzeli Ezinne Akudo Anyaoh'la nişanlı.

Fotomaç


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçe