Eleştirileri susturdular!

G.Saray Teknik Direktörü Riekerinkin, “Defansa istediğim agresifliği kattı” dediği Serdar ile “Çoğu tehlikeyi başlamadan bitiriyor” dediği De Jong, birincil 11in vazgeçilmezleri oldular

Sezon başında maliyetlerinden dolayı Galatasaray'ın en tartışılan iki transferi Serdar Aziz ile De Jong olmuştu. 4 sene için 12.5 milyon Euro yatırım yapılan Serdar ve yıllık 2.5 milyon Euro'ya imza atan De Jong'un formayı alamaması eleştirilmişti. Stoperde Hakan'ın yanına önce Chedjou sonra Semih'i seçim eden Riekerink ön liberoda da Selçuk-Tolga ikilisinden vazgeçmedi. üst üste gelen kötü sonuçlar sonrası ise Hollandalı hoca, Serdar ve De Jong'a tayin verdi.

HOCADAN BÜYÜK ILTIFAT
İki oyuncu da bu şansı iyi kullandı. Serdar iki haftadır, De Jong ise üç haftadır 90 dakika sahada kalıyor. Riekerink, yardımcıları ile yaptığı değerlendirmede, "Serdar defansa istediğim agresifliği kattı ve hava toplarındaki sorunu giderdi. De Jong da birçok tehlikeyi başlamadan bitiriyor" tespitinde bulundu. Haklarındaki tartışmaları tüketen bu ikili, sakatlık olmazsa ilk 11'de oynamaya devam edecekler.

NİGEL DE JONG
Her iki mücadeleden birini kazandı

Galatasaray formasıyla ligde 6 maçta 358 dakika sahaya meydana çıkan De Jong, maç başına 44 başarılı pas ortalamasına sahip. Hollandalı oyuncu yüzde 90 pas galibiyet yüzdesi yakalarken, ikili çaba kazanma yüzdesi ise yüzde 50 oldu.

SERDAR AZİZ
İki maçta 40 atak kesti

Galatasaray formasını iki maçta 180 dakika giyen Serdar Aziz, buna karşın 40 karşı taraf atağı kesmeyi başardı. Başarılı oyuncu girdiği 8 ikili mücadelenin 7'sinden galip ayrılırken, rakiplerine de yalnızca 17 atak kaptırdı. (Sabah)


İlgili: Futbol Spor Toto Süper Lig