Derbinin hakemi kim olacak?

Fanatik yazarlarından Deniz Çoban, Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinin hakemliğini Hüseyin Göçek'in yapacağını söyledi.

İşte Çoban'ın yazısı

"Bu hafta  derbiyi; bir FIFA veya Fırat Aydınus, Bülent Şimşek, Uzlaştırma Şimşek gibi evvelden FIFA olmuş bir hakemin yöneteceğini tahmin edenler çoğunlukta. Oysa fotoğrafa bakıldığında öne çıkan tek isim Hüseyin Göçek.

Uzlaştırma Yıldırım; Trabzonlu olduğu için uzun zamandır Fenerbahçe maçlarında görevlendirilmiyor. Bülent Yıldırım sakat ve iki haftadır tayin alamıyor. Fırat Aydınus ise; performansı ve Fenerbahçe-Karabükspor maçında verdiği kararlar sebebiyle derbiye aday dahi olamıyor.

Yedi FIFA hakemimizden biri olan Deniz Alev Bitnel bundan böyle değil! Alper Ulusoy, Türkiye Kupasında dün Beşiktaş maçı yönetti. Geçtiğimiz hafta sonu Çakır; Beşiktaş, Ali Palabıyık da Fenerbahçe maçındaydı. Halis Özkahyanın 6 aydır sakat olduğunu ve bir öteki FIFA hakemi Mete Kalkavanın ise yönettiği Beşiktaş-Trabzon maçı sonrası derbi şansını kaybettiğini biliyoruz. Geriye tek bir ad kalıyor. Hüseyin Göçek. MHK açısından başka bir seçenek görünmüyor. Fiilen bu sıraladığım gerekçelerle tek bir hakeme ulaşmak; Türk hakemliğinin acıklı durumunu açıklıyor. Plansız ve programsız gidişatın sıkıntılarını gösteriyor. Allah korusun! Göçek yolda yürürken ayağını burksa ya da evinin merdivenlerinden kayıp düşse... Derbiyi yönetecek hakemimiz yok!

Planlama yok!

Bu plansızlığın ne gibi sonuçlar doğurduğunu geçtiğimiz hafta gördük. Galatasaray-Bursaspor maçı sonrası Galatasaray yöneticisi Nazifoğlu: “Hataların kasti olduğunu düşünüyorum” dedi ya!  Ben hataların kasıtlı olduğuna asla inanmıyorum. Ben MHKnin tahsis yaparken plansız davrandığına inanıyorum. Şu maç trafiğine bakar mısınız?
21 Kasım Pazartesi: Başakşehir-Rizespor
23 Kasım Çarşamba: Mönchengladbach-M.City (Ilave Hakem)
25 Kasım Cuma: Galatasaray-Bursaspor

Plansız yapılan atamalar sonunda Galatasaray maçına hakem bulamayan MHK; 5 gün içinde Uzlaşma Şimşeke üçüncü görevi verdi. Hakem de bu karoser ve hafıza yorgunluğunu kaldıramadı.

Netice apaçık: “Başarısızlık!” Dilim varmıyor fakat derbiye diğer seçenek değil diye performansa ya da başka bir kritere bakılmadan Göçek atanacak. Bu şartlarda sizce sonuç ne olur?"


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçeBeşiktaş