Demirören'den Dünya Engelliler Günü Mesajı

Türkiye Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

 
Yıldırım Demirören mesajında şu ifadelere yer verdi:

Türkiye Futbol Federasyonu olarak, tüm engelli vatandaşlarımız ve futbolcularımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor, defalarca olduğu gibi onların yanına olmaya devam edeceğimizi açıkça belirtmek istiyorum.

"Türkiye Futbol Oynuyor" adı aşağı engelli futbolu için yürütülen araştırmalar, 2013 yılında bitmiş organize eğimiz Engelliler Koordinasyon Kurulu bünyesinde devam ediyor. Futbolun güzelliklerini ön plana çıkarırken, çalışmalarımızı ülkemizde 7'den 70'e herkesin futbol oynama fırsatı bulması hedefiyle sürdürüyoruz.

Aynı kapsamda "Futbol Aşkı Engel Tanımaz" sloganı ile düzenli işbirliği yürüttüğümüz Fiziksel, İşitme, Görme Engelli ve Özel Sporcular federasyonlarına; finans, iletişim ve pazarlama konularında destek veriyoruz.

TFF olarak desteklemekten kıvanç duyduğumuz Ay-yıldızlı takımlarımızın, geçtiğimiz yıl içinde imzalarını attığı başarılar bizlere sevinç ve gurur vermenin yanı sıra yeni projelerin uygulanmasında nahoş kuvvet oluşturuyor.
 
İşitme Engelliler Federasyonu bünyesinde yer alan 'Sessiz Çığlık' İşitme Engelliler Milli Takımı, Avrupa İşitme Engelliler Futbol Şampiyonası finalinde Rusya'yı 4-0 yenerek şampiyon oldu. Ulusal Takımımız sonra İtalya'da düzenlenen Dünya Şampiyonası finalinde, Almanya'yı 2-1 yenerek üst üste ikinci kere dünya şampiyonluğuna ulaştı.

Görme Engelliler Federasyonu bünyesinde bulunan Turkcell sponsorluğundaki Görme Engelliler Milli Takımı, İngiltere'de düzenlenen Görme Engelliler Avrupa Şampiyonası finalinde Rusya'yı 1-0 yenerek kazanan oldu.

Ampute Ulusal Futbol Takımımız, Polonya'da düzenlenen 2015 Avrupa Şampiyonası'nda şampiyonluğa ulaşarak büyük sevinç yaşattı.

Avrupa Şampiyonu olan Görme Engelliler Ulusal Takımımız ise Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde gerçekleşen Paralimpik Oyunlarına katıldı.

Özel Sporcular Ulusal Takımımız, Paris'te yapılan 2016 INAS Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılıp büyük uğraş verdi.

Bu örnekleri daha da çoğaltıp engelli futbolunda "en iyi ülke" olma iddiamızı kararlılıkla sürdüreceğiz.

Belli Başlı sponsorlarımızın önümüzdeki aylarda yapacağı sürpriz katkılarla engelli futbolunu daha da ileri noktalara götüreceğimizin müjdesini verirken, engelli sporcularımızın defalarca yanına olacağımızı büyük bir gururla açıklama ediyor, hürmet ve sevgilerimi sunuyorum.
 
Yıldırım Demirören
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı


İlgili: Futbol Federasyon