Cimbom'da yüzler gülüyor!

4 maçta kaybedilen 9 puanın ardından gelen Bursa galibiyeti ve ortaya konan futbol, Sarı-Kırmızılı camiada yüzleri güldürdü. Soyunma odasında kenetlenen futbolcular birincil yarıda kalan 4 sınav için 12 puan sözü verirken, yönetimden de teknik heyete bütün destek geldi.

Süper Ligde çıktığı son 4 maçın 3ünü kaybeden irtifa yarışından uzaklaşan ve iç sıkıntılarla yüzleşen Galatasaray, Bursaspor galibiyetiyle kendine geldi. Teknik direktör Riekerink, 90 dakikanın ardındaki oyuncularına teşekkür edip onları kutlarken, yönetimden de teknik heyete tam takviye geldi. Kulüp başkanı Dursun Özbek ve futbol şube sorumlusu Levent Nazifoğlu, Riekerinkle görüşerek, “Hocamız sensin dışarıda olanları sakın kafana takma” diyerek Hollandalı çalıştırıcıya güven aşıladı. bununla birlikte futbolcular arasında da bir kenetlenme oluştu. Soyunma odasında omuz omuza veren Sarı-Kırmızılılar, ligin birincil yarısında kalan 4 maçtan 12 puan hariç tutmak için birbirlerine laf verdiler. Onların bu görüntüsü, teknik heyetin de yönetimin de yüzünü güldürdü.

Ekstra izin verdi

Riekerink, hafta içinde oynanacak kupa maçı nedeniyle Bursa sınavından sonra takıma izin vermeyi düşünmüyordu. Ancak oyuncuların ortaya koyduğu mücadeleci futbol ve hırs sonrası, Hollandalı teknik adam onlardan pazar günü dinlenmelerini istedi. Bugün izin yapacak olan Sarı-Kırmızılılar, yarın Floryada toplanarak, Türkiye Kupasındaki Elazığspor sınavının hazırlıklarına devam edecek. (Fanatik)


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigGalatasaray