Chapecoense'ye takviye yağıyor

DIŞ HABER-

Copa Sudamericana final maçı birincil ayağı için Bolivya'dan havalanan Chapecoense takımını ve gazetecileri taşıyan uçağın ve Kolombiya'da Medellin yakınlarında düşmesi ilk olarak futbol camiası edinmek üzere bütün dünyayı yasa boğdu.

72 yolcu ve 9 mürettebatıyla havalanan uçaktan yalnız 5 kişi doğaüstü şekilde kurtulurken, Chapecoense takımından 3 futbolcu Alan Ruschel, Neto ve Jackson Follman hayata tutunabildiler.

Bu kazanın arkasında öncelikle Brezilya almak üzere dünyanın dört bir yanından Chapecoense'ye yardım yağdı.

Corinthias ilk olarak olmak üzere bütün Brezilya kulüpleri Chapecoense'nin 3 sene küme düşürülmemesini Brezilya Futbol Federasyonu'ndan istek ettiler. Keza Gremio başta almak üzere bütün Brezilya kulüpleri 1 ya da 2 oyuncusunu Chapecoense'ye bedelsiz kiralayabileceklerini bildirdiler. Brezilya Ligi'nde şampiyonluğunu duyuru eden Palmeiras da ligin son haftasında Chapecoense formalarıyla maça çıkmak için federasyona başvurdu.

bununla beraber Avrupa kıtasından da Brezilya kulübüne takviye mesajı geldi. Sevilla kulübü taraftarları ölen oyunculardan bir tanesinin sembolik olarak kulübe transfer edilmesi konusunda kulübe dilekçe yaptılar. 

Her geçen dakika Chapecoense'ye yardım artarken, önümüzdeki günlerde bu konularda daha maddi gelişmeler yaşanması bekleniyor.


İlgili: Futbol Dünya'dan Futbol