Bu Sow diğer!

Rizede oyunda kaldığı 79 dakika baştan başa hem sağ bek, keza sağ açık, keza de santrfor gibi oynadı. Sol ayak, sağ üçgenin taban olmayan kenarı ve kafayla 3 gol atıp, perfect hat-trick yaptı, tarihe geçti ”Vaktiyle de fazla koşuyordum ama güçsüz kalıp cılız vuruyordum” diyen Senegalli yıldız, acilen ise her zaman diri kalması sebebiyle gol vuruşlarını daha iyi yapabildiğini söyledi.

Sow'un F.Bahçe'deki son sezonunda takvim ücreti 1.4 milyon euro'ya düşmüş, bunu fazla kafaya takmıştı. Aklını da çeldiler, 17 milyon euro bonservis bedeli karşılığında geçen sezonun başında Dubai'nin Al Ahli takımına transfer oldu.

Yeni takımında takvim 3.5 milyon euro kazanıyordu lakin gittiğine bin pişman oldu. 13 gol atarak takımını kazanan yapmasına rağmen gözü arkada kaldı. Her şeyin para olmadığını anladı ve fazla sevdiği Fenerbahçe'ye kiralık olarak geri döndü. Ayrıca de maaşında fedakarlık yaparak...

TEKRAR ZİRVEDE
Geldiğinde güçsüzdü ve akıllarda soru işaretleri bıraktı. F.Bahçe üst üste başarısız sonuçlar alınca, "Eskiye talep olur mu!" eleştirilerine maruz kaldı. Oysa Dick Advocaat onun kalitesinden hiç belirsizlik duymadı, komando eğitimine tabi tutup boğa gibi güçlendirdi.

Manchester United'a attığı röveşata golü ile dünyaya kendini baştan hatırlattı. Rize'de ise biri röveşatadan 3 gol atıp perfect hat-trick yaptı, tekrar "zirvelerin adamı" oldu. Rize'de forvetin sağında oyuna başlayan Moussa Sow, rakibin kanat gibi oynayan sol beki İsmail'i durdurmak için sıkça geriye doğru geldi. İleri geri olağanüstü çalıştı, buna rağmen yorulmadı, sahanın yıldızı olup ayakta alkışlandı.

LEVEL ATLADI
"Bir Zamanlar de çok koşuyordum lakin cılız kalıp zayıf vuruyordum" diyen Senegalli yıldız, şu anda ise gol vuruşlarını daha iyi yaptığını belirtirken, "Çünkü gücüm bir uçtan bir uca her zaman diri kalıyorum ve bunu Advocaat'ın verdiği çalışma programına borçluyum" biçiminde konuştu.

BEŞİKTAŞ'A YINE ATACAĞIM
Formunun zirvesindeki Sow, cumartesi günü Kadıköy'de oynanacak Beşiktaş derbisinde de Fenerbahçe'nin en büyük kozlarından biri olacak. Zaten Beşiktaş onu mükemmel tanıyor! 30 yaşındaki yıldız forvet, siyah- beyazlılara karşısında 7 lig maçı oynadı, 8 gol attı; Fenerbahçe bu maçların 4'ünü kazandı, 2'sinde berabere kalıp yalnızca 1'inde mağlup oldu.

İŞTE SOW'UN YENİ FORMASI!
Fenerium, Moussa Sow için özel forma üretti ve satışa çıkardı. Attığı röveşata gollerine atıfta bulunulan formada, yıldız golcünün ismi ve forma numarası zıt yazıldı.

TWİTTER'DE TT OLDU
Sow, Rize'de yaptığı 'perfect hat trick' ( üçleme) ile önceki gece twitter'da dünya gündemine girerek trend topic oldu, küresel ölçekte en fazla konuşulan figürlerden bir tanesine haline geldi. Özellikle oyuncunun röveşata golüyle ilgili olarak "Moussa Sow 1986 yılında yer çekimine tepki olarak doğmuştur" ve "Dünyanın arkası dönük en tehlikeli futbolcusu" gibi yorumlar uyarı çekti.

DÜNYAYI TERS GÖREN ADAM!
Sow'u Çaykur Rizespor maçı sonrası tebrik edenler arasında can dostu eski Beşiktaşlı Demba Ba da vardı. Ba, röveşata golünün sevincini sosyal ağ hesabından Sow'un ters bir fotoğrafıyla paylaştı, altına da "İşte benim kardeşim dünyayı böyle görüyor" ifadelerini kullandı..

Fotomaç


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigFenerbahçe