Beşiktaşlı oyuncular, Medipol Başakşehir beraberliğinden sonra keza özeleştiride ayrıca de önemli tespitlerde bulundu.

Zirve yarışında büyük bir fırsat kaçırdıkları görüşünde birleşen siyah-beyazlıların, “Böyle oynarsak derbide işimiz basit olmaz. Daha pozitif yardımlaşmamız gerekli. Bize yakışan futbolu oynayıp, lig arasına kadar kalan bütün maçları kazanmalıyız” ifadelerini kullandıkları belirlendi.

Medipol Başakşehirle evinde berabere kalarak yükseklik yarışında fazla kayda değer 2 puan bırakan Beşiktaşta, teknik heyet ve futbolcular en kısa sürede toparlanma konusunda kenetlendi. Başakşehir maçının ardındaki kazanma isteklerinden nedeniyle oyuncularını tebrik eden Teknik Direktör Şenol Güneşin, “Kupadaki Darıca Gençlerbirliği maçından sonradan derbiye değin toparlanmamız gerekli. Daha artı çalışıp eksiklerimizi gidermeliyiz” dediği belirlendi.

Fikstür yoğunluğundan kaynaklanan yorgunlukların olduğuna aksan yapan Güneşin, “Darıca maçından önce derbiyi düşünmenizi istemiyorum. Devre arasına dek bizi güç sınavlar bekliyor. asgari kayıpla bu dönemi atlatmak zorundayız” dediği öğrenildi. Kendi aralarında Başakşehir beraberliğini ve önlerindeki engebeli maçları değerlendiren siyah-beyazlı futbolcuların ise “Böyle oynarsak Fenerbahçe derbisinde işimiz basit olmaz. Daha artı yardımlaşarak oynamalıyız. Bu hafta liderlik şansını kaçırdık. Lig arasına dek kalan maçları kayıpsız atlatmalıyız ve bize yakışan futbolu oynamalıyız. Kendi evimizde böylesine maçlarda berabere kalmamalıyız” yorumunu yaptıkları açıklama edildi.

sırası gelmişken teknik heyet ve futbolcuların yanı sıra Beşiktaş Yönetimi de bundan sonradan puan kayıplarının yaşanmaması gerektiğine aksan yaptı. Siyah-beyazlılar, Kadıköydeki Fenerbahçe derbisinden galibiyet beklediklerini de dile getirdi. (Uyruk)


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigBeşiktaş