Bir konuşma yetti!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Hollanda'nın AD gazetesine verdiği röportajda Robin van Persie ile ilgili acayip direktifler yaptı.

Fenerbahçenin tecrübeli çalıştırıcısı, “Kendisiyle sert ve oldukça ciddi bir röportaj yaptım. Uğraş etmesinin ve yükselmesinin durum olduğunu anlattım. şimdi ciddi anlamda takımın en kayda değer oyuncularından biri olmaya başladı. Mesuliyet alıyor, hevesli duruyor. Bu beni keyiflendiriyor” dedi.

Fenerbahçenin tecrübeli çalıştırıcısı Dick Advocaat, Feyenoord maçındaki taktiksel planını şimdiden hazırladı.

UEFA Avrupa Liginde son 32 turuna kalmanın hesaplarını yapan Hollandalı öğretmen, Hollandanın ISIM gazetesiyle yaptığı röportajda Feyenoord deplasmanında nasıl oynanması gerektiğini anlattı.

Karşılarında son derece önemli bir muhalif olacağının altını çizen 69 yaşındaki teknik adam, “Feyenoordu geçen sezondan beri peşine düşüp takip ediyorum. Kesintisiz büyüyen ve üzerine koyan bir çizgide ilerliyorlar. Burada Van Bronckhorstun katkısından bahsetmek gerek. İstanbuldaki ilk maçta da bunu yakından gördük” dedi.

‘Orta saha belirler

De Kuipteki maçın nasıl olacağına dair görüşlerde de yer alan başarılı antrenör, “Tahminlerime tarafından mücadelede orta sahalar belirleyici olacak. Kimin kazanacağı ya da sahadan mutlu ayrılacağını orta sahadaki durumu, performansı gösterecek” yorumunda bulundu.

Robin Van Persienin ekip içerisinde epeyce kilit bir role sahip olduğunu aktaran Advocaat, ilk geldiği dönemle bugün arasında koskocoman farklar bulunduğunu açıklama etti.

Fenerbahçede göreve başladığı gün, Van Persienin iyi durumda olmadığını kabul eden Hollandalı çalıştırıcı, “Ilk geldiğimde kendisiyle sert, hararetli ve oldukça ciddi bir görüşme yaptım. Ve buson görüşme idi. Ona uğraş etmesinin ve yükselmesinin koşul olduğunu anlattım. şu anda ciddi anlamda takımın en manâlı oyuncularından biri olmaya başladı. Bu koşul beni keyiflendiriyor. Yükümlülük alıyor, uğraş ediyor, istekli duruyor, fazla çalışıyor ve fazla mutlu gözüküyor” ifadelerini kullandı.

‘Fenerbahçe önemliydi

Dick Advocaat, sezon başında Fenerbahçeye geliş sürecini de çok kısa bir konuşmayla anlattı. Başarılı antrenör, Hollanda Milli Takımında ödev yaparken çoğu yerden takımların kendisiyle ilgilendiğini ama sarı-lacivertlilerin teklifinin daha farklı olduğunu söyledi. Advocaat, “Bazı kulüplerle böylece çalışmamız muhtemel gözükmedi. Ama Fenerbahçede güzel bir şeyler başarma fırsatı vardı, önemliydi” dedi.


İlgili: Futbol Spor Toto Süper Lig