Beşiktaş sanat müzesi açılıyor

/ Serbest SANCAR

Türkiye'deki denizcilik sektörünün kayda değer isimlerinden biri olan ve KDZ Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği kurucularından Osman Soydemir yakın tarihte kapılarını açacak olan Beşiktaş temalı sanat müzesi projesininin müjdesini verdi.

Beşiktaşlı iş adamı Osman Soydemir "Uzun zamandır koleksiyonumda bulunan Beşiktaş temalı tabloları açacağım müzede ücretsiz olarak sergileyerek bütün sanatseverlerle paylaşmayı arzu ediyorum.Bu doğrultuda çalışmalara başladık. Bu müzeye Vodafone Arena'daki BJK Müzesi'nin bir uzantısı olarak da bakabiliriz. Anadolu'da Beşiktaş'a gönül vermiş milyonlarca taraftarımız var. Ancak ne eyvah oysa oran olarak bakarsak çok eksik sayıda birey Vodafone Arena'yı ve müzemizi görebiliyor. KDZ Ereğli'de açılacak müzemizde Beşiktaş Kültürünü ve sevgisini sanat eserleri vesilesiyle gelecek nesillere aktarmayı amaçlıyoruz. Müzemizin kapıları hangi renkten olursa olsun bütün ekip taraftarlarına, öğrencilere, tüm sanatseverlere bedava olarak açık olacak" dedi. 

Başlangıç tarihi belli oldu!

Müze koleksiyonunda Beşiktaşlı meşhur Artist Nihat Cihan Derman'ın eserlerinin yanına Türkiye'nin ve Avrupa'nın manâlı sanatçılarının da Beşiktaş'ı resmedeceğini söyleyen Soydemir, bu projenin Anadolu için büyük bir kültür sanat hizmeti olacağına inandığını ve 2018 yılı içinde müze kapısını açmayı hedeflediğini belirtti.


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigBeşiktaş