''Başarısızlığın nedeni Ersun Yanal''

ÖZEL

Fenerbahçe'nin efsane oyuncusu ve teknik direktör Oğuz Çetin, Radyospor'da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav'a konuştu.

Trabzonspor'un son haftalardaki kötü durumuna değinen Oğuz Çetin, "Trabzonspor'un fazla zorlu süreçten geçtiğini biliyoruz. Sayın Muharrem Ressam'nın göreve gelmesiyle birlikte çok önemli reformlar yapılıyor. Sanatkâr'nın yapısı bütün bir spor adamı biçiminde. Benim eleştirilerim hep strateji ve teknik yönden oluyor. Camialarda yönetimle ilgili hatalar olsa da birleştirici öğe her zaman teknik direktörler olmuştur. Muharrem Artist sezon öncesi herkesin beğendiği bir teknik adamı takımın başına getirdi. Tek bir amacı vardı. Trabzonspor'u yukarılara taşımak. Ersun Yanal teknik direktörlük kariyerinde nasıl bizim taktirimizi toplamışsa, derhal başarısız oldu. Saha içi başarısızlıkları camiayı kötü etkiliyor. Rizespor maçı sonrasında çok lakayit bir biçimde, futbolun ağırlama olduğunu açıklama etti. Bu bir misafir etme ama izleyenler için bizim gibi çalışanlar ve bu işin içinde olanlar için bir davet değil. 

Ersun Yanal'ın Trabzonspor'da bu sezon 3. dönemi olması fazla kayda değer. Bu dönem başarısız olduğunu ve bu büyük faturanın ilk önce kendisinden kaynaklandığını düşünüyorum. Yanal'ın, "Trabzonspor önemli bir virajdan geçiyor" söylemine karşıyım. "Biz Trabzonspor olarak baskı virajdan geçiyoruz" diyebilirsiniz. Kendisini bu söylemlerin dıştan tutması motive olamadığını gösteriyor" ifadelerini kullandı.

 

 

 


İlgili: Futbol Spor Toto Süper LigTrabzonspor
Anahtar Kelimeler:
trabzonspor teknik ersun eğlence yanal