Eskişehirspor'u teşvik etmek için siyah-kırmızılı renklere gönül veren ve 35 şahsiyet kadrosu bulunan "Bando Es-Es", Eskişehir'de 6 Temmuz 2006'da en ince ayrıntısına kadar gönüllülük esasıyla kuruldu.

Tribünde küfürsüz bir ortam yaratıp, maçların şölen havasında geçmesini sağlamayı hedefleyen Bando Es-Es, Spor Toto Süper Lig'den düşen Eskişehirspor'un 14 Mayıs'ta oynadığı Medipol Başakşehir müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları dolasıyla aldığı 4 maç sahasında seyircisiz oynama cezası nedeniyle, kurulduğu Atatürk Stadı'na devlete ait karşılaşmada veda edememenin hüznünü yaşadı.

Bunun burukluğunu yaşayan Bando Es-Es, Atatürk Stadı'nda son kez, "Omuz omuza" adlı yeni bestelerini seslendirdi.

- Eski statta son kere çaldılar

 

Bando Es-Es'in kurucularından Uğur Kürkçüoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Atatürk Stadı'nda tatlı, acı anılarının bulunduğunu söyledi.

Kuruldukları Atatürk Stadı'na bir maçta veda edemeden ayrılmanın burukluğunu yaşadıklarını açıklayan Kürkçüoğlu, "Yeni bestemizi prova edip, stadımızda son kere çalıyoruz." diye konuştu.

Kürkçüoğlu, Eskişehirspor'un Türkiye'nin en önemli markalarından olduğunu belirterek, siyah-kırmızılı takımın bu sezon bulunduğu ligi yargı etmediğini vurguladı.

Eski stattan yeni stada taşındıklarını anımsatan Kürkçüoğlu, şunları kaydetti: "Yeni stadımızdaki birincil maç öncesinde sevinçten gece uyku tutmadı. Sabah maç saatinin gelmesini sabırsızlıkla bekledik. Güzel ve Eskişehir'e uygu bir stadyum oldu. Her şeyiyle kaliteli ve atmosferi güzel bir stat. Yeni stadımızdaki birincil tesadüf olan Yeni Malatyaspor maçında takriben 30 karakter bir ekiple yerimizi aldık. Yeni stadımızdaki ilk maçımızda sesimizin duyulmadığı yönünde eleştiriler oldu. Ama biz de deneyim kazandık." Kürkçüoğlu, Bando Es-Es olarak A Ulusal Futbol Takımı'nı da statlarda desteklediklerini hatırlatarak, kentteki yeni statta Eskişehirspor dışarıya milli takıma da takviye olacaklarını dile getirdi.

- "Yeni bestemizle veda ediyoruz"

 

Bando Es-Es'in şefi Ali Ulusoy da 2006 yılında beri birincil günkü heyecanla tribündeki yerlerini aldıklarını vurguladı.

Geçen sezon Medipol Başakşehir maçında taraftarların neden olduğu üzücü olaylardan nedeniyle bahşedilen suç oluşturan sonucu Atatürk Stadı'na veda edemediklerine değinen Ulusoy, "TFF 1. Lig'de mücadele ettiğimiz bu sezonda da geçen yıldan kalan canice nedeniyle Atatürk Stadı'nda yerimizi alamadık. Onun burukluğunu yaşıyoruz. Omuz omuza isimli bestemizi yaptık. Stadımıza yeni bestemizle veda ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Ulusoy, Bando Es-Es'in kentte yapımı tamamlanan 35 bin şahsiyet yeni statta da görevinin başında olduğunu sözlerine ekledi.


İlgili: Futbol PTT 1.LigEskişehirspor
Anahtar Kelimeler:
haber bando es-es ten eski