Avcı'dan Belözoğlu açıklaması!

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Ziraat Türkiye Kupası F Grubu birincil maçında deplasmanda 1-0 kazandıkları Yeni Amasyaspor maçına ilişkin, "Oyun ve çaba olarak kötüydük lakin futbolcularımızın iyi bir antrenman yaptığını düşünüyorum. Grup maçlarına 1-0 galibiyetle açtırmak sevindiricidir." dedi.

Avcı, maçın ardındaki düzenlenen basın toplantısında, tesadüf öncesi Brezilya'nın futbol takımlarından Chapecoense'nin uçak kazası geçirdiğini öğrendiklerini, bunun endişe verici olduğunu söyledi.

Çaykur Rizespor forması giyen Leonard Kweuke'nin eşinin de yoğun bakımda olduğunu öğrendiklerini aktaran Avcı, "Bunlar işin kederli tarafları. Maçlar oynanıyor, kazanılıyor, kaybediyor, 1 gün sonra bitiyor. Manâlı olan yaşam devam ediyor. Chapecoense takımına başsağlığı diliyorum. Kweuke'nin de eşinin sağlığına kavuşmasını ümit ediyorum." diye konuştu.

Avcı, Bölgesel Acemi Lig ekibi Yeni Amasyaspor'a konukseverliklerinden nedeniyle teşekkür ederek, "Ziraat Türkiye Kupası'nın değeri buralarda ön plana çıkıyor. Yeni Amasyaspor'un buralarda olması çok önemli bir başarıdır. Bugün mücadele ettiler. Buraya gelene değin 16 devlete ait yarışma oynadık. sırt sırta adeta daima benzer futbolcu grubu oynamıştı. Oyun ve çaba olarak kötüydük lakin futbolcularımızın iyi bir antrenman yaptığını düşünüyorum. Grup maçlarına da 1-0 galibiyetle başlamak sevindiricidir." değerlendirmesinde bulundu.

Emre Belözoğlu'nun takıma fazla kayda değer katkıda bulunduğuna sinyâl eden Avcı, şöyle konuştu:

"Ligde 12 maç oynadık, Emre'nin olmadığı 4 maç yaptık. Onları da kazandık. Oynadığı zaman kalitesi farklı ama oynamadığı vakit, yani sakat olduğu dönemlerde de biz 3 ya da 4 maç kazandık. Yan oysa oyun anlamında ayrı oluyor lakin Emre olmayınca maç kaybediyoruz diye bir algı oluşması hatalı. Ligde hedefimizi hafta hafta belirliyoruz. Bunu sürekli söylüyorum. Biz büyüyen bir kulübüz. Ilk yarıyı nerede bitireceğimiz manâlı. Ona göre yeni hedefler koymamız takıma daha iyi olur."

- Yeni Amasyaspor cephesi 

Yeni Amasyaspor Teknik Direktörü Ergün Ortakcı ise Medipol Başakşehir'in Türkiye'de en formda ve futbolu prensiplerine kadar oynayan takım olduğunu söyledi.

Kuvvetli bir takıma karşısında iyi mücadele ettiklerini anlatan Ortakcı, "Bana kadar Yeni Amasyaspor, saha dıştan da hoş şeyler yaparsa bu sene mutlu sona erişecektir. Çok üstteki seviye ve iyi bir takıma karşı oyuncularımın başa başa çaba etmesi beni mutlu etti." ifadelerini kullandı.


İlgili: Futbol Ziraat Türkiye KupasıMedipol Başakşehir