Arsenal'de acayip iddia!

İngiltere Premier Lig'de formda bir grafik sergileyen Arsenal'in yıldızlarından Theo Wlacott, eşi ile acayip bir iddiaya tutuştu.

Bu sezon muhteşem bir açılış yapan ve ligde ilk hafta oynanan Liverpool maçı haricen hiçbir devlete ait maçta bileği bükülmeyen Arsenalin yıldız isimlerinden Theo Walcott, eşi ile garip bir iddiaya girdi. Walcott, Noele dek bir gol daha atarsa kahve makinesi kazanacak.

İngiltere Premier Ligde şampiyonluğa oynayan ve Liverpool ile oynadığı maç dışarıda hiçbir resmi karşılaşmada bozgun yüzü görmeyen Arsenalde The Walcottın performansı da göz kamaştırıyor. Ligde 12 maçta 6 gole imza atan, Şampiyonlar Liginde ise 3 maçta 3 gole ulaşan 27 yaşındaki atak oyuncusu, takımını taşıyan isimlerin başında geliyor. Bu sezon toplam 15 maça meydana çıkan 9 golle takımına büyük katkı maddesi sağlayan Walcott, Arsene Wengerin de en güvendiği isimlerden biri olarak dikkat çekiyor. Walcott ile ilgili ‘Her dinç erkeğin arkasından bir bayan vardır sözünü doğrulayan bir reel de uyarı çekiyor. Geçtiğimiz sezon 42 maçta attığı gol sayısına 15 maçta ulaşan yıldız futbolcunun performansındaki artma gözle görülür bir şekilde emin oluyor.

Eşi ile sezon başında iddiaya giren Walcott, Noele dek yani 25 Aralıka değin bir gol daha atarsa iddianın galibi olacak. Başarılı futbolcu eğer bunu başarabilirse eşinden kahve makinesi kazanacak. Walcottu motive eden şeyin eşiyle girdiği bahis olup olmadığı bilinmese de İngiliz yıldız, bu performansını sürdürmesi durumunda kariyerinde bir basamak daha atlayacak. Yıllardır beklentilerin aşağıda kaldığı söylenen 27 yaşındaki futbolcu, bu nedenle hakkındaki eleştirilere de yanıt vermiş olacak.

Şampiyon geldikleri Bournemouth maçında daha sonra konuşan Walcott, eşiyle girdiği iddiayı şu sözlerle anlattı:
“10 gole mutlaka varmak istiyorum. Bu Nedenle eşimden bir kahve makinesi kazanacağım. Bana “Noele dek 10 gol atarsan sana kahve makinesi alacağım dedi. Şimdi tek yapmam gereken bir gol daha atıp ummak. Umarım sözünü tutar. bunun dışında goller attığım için çok mutluyum. Oysa daha önemlisi takımının fantastik bir performans göstermesi. Liverpool maçından sonra oynadığımız 19 maçta da yenilmedik. Bunu devam etmek istiyoruz.”

(AMK Spor)


İlgili: Futbol İngiltere LigiArsenal
Anahtar Kelimeler:
haber arsenal futbol iddia ilginç